PKO Ekstraklasa: Widzew wygrał i zapewnił sobie utrzymanie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.05.2023, 21:17

Widzew Łódź wygrał 1:0 z Miedzią Legnica w ostatnim meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięską bramkę zdobył Dominik Kun.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Tempo gry było na niezłym poziomie, jednak szwankowała precyzja w kluczowych momentach. Gospodarze gola szukali po dośrodkowaniach. Jedno z takich zagrań skończyło się strzałem Angelo Henriqueza i instynktowną obroną Henrika Ravasa. Była to jedyna celna próba w inauguracyjnych czterdziestu pięciu minutach. Goście stworzyli sobie jeszcze groźniejszą sytuację. Świetnie z rzutu wolnego uderzył najaktywniejszy gracz Widzewa, Bartłomiej Pawłowski. Piłka odbiła się od poprzeczki, a dobitka Mateusza Żyry do pustej bramki poszybowała nad bramką.

W drugiej odsłonie lepszym zespołem byli legniczanie. Pierwszy kwadrans należał jednak do łodzian. Interweniować po strzale Pawła Zielińskiego musiał Mateusz Abramowicz, a kolejny dobrze bity rzut wolny Pawłowskiego okazał się niewiele niecelny. W 77. minucie Henriquez także pokazał, że potrafi uderzyć ze stałego fragmentu gry. Świetnie na bliższym słupku interweniował Patryk Stępiński, wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Dobitka Andrzeja Niewulisa zatrzymała się na poprzeczce. Dobry okres gospodarzy został przerwany w 87. minucie. Indywidualny rajd Dominika Kuna zakończył się jego bramką. Dla pomocnika Widzewa był to czwarty gol w sezonie. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia utrzymali prowadzenie do końca. Dzięki wygranej awansowali na dziewiątą lokatę i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie utrzymanie w lidze.

Miedź Legnica - Widzew Łódź: 0:1 (0:0)

Bramka: 87' Kun

Miedź: Abramowicz - Gulen, Mijusković, Niewulis, Carolina - Drachal (63' Kostka), Tront (90' Kobacki), Dominguez, Chuca (63' Drygas), Velkovski (75' Narsingh) - Henriquez (90' Obieta)

Widzew: Ravas - Żyro, Szota, Stępiński (90+2- Czorbadżijski) - Milos (86' Kreuzriegler), Hanousek, Shehu (77' Kun), Zieliński - Terpiłowski, Sanchez (77' Hansen), Pawłowski (86' Zjawiński)

Żółte kartki: 63' Carolina - 19' Żyro

Sędzia: Grzegorz Kawałko