WTA Rzym: Magdalena Fręch zadebiutuje w turnieju głównym na Foro Italico!
Jérémy Daniel/Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 09.05.2023, 14:57

Magdalena Fręch(94.WTA) wygrała z Poliną Kudermietową(142.WTA) i awansowała do turnieju głównego WTA 1000 w Rzymie. Polka mierzyła się z dzisiejszą rywalką dotychczas raz, a miało to miejsce w 2021 roku w kwalifikacjach w Sankt Petersburgu. Wówczas Magdalena Fręch wygrała bez żadnego problemu 6:1 6:3.

Tym razem było podobnie. Pierwszą partię nasza tenisistka źle rozpoczęła, ponieważ już na dzień dobry została przełamana, ale od tego momentu na korcie dominowała już tylko Polka. Fręch trzykrotnie przełamała Kudermietową, pewnie serwowała i w zaledwie nieco ponad 30 minut dotarła do piłek setowych. Naszej tenisistce wystarczyła już pierwsza aby partię zapisać na swoim koncie.

W drugiej partii Magdalena również miała problem z pierwszym swoim gemem serwisowym. Był to bardzo długi i nerwowy gem, a rywalka miała w nim trzy okazje na przełamanie, ale na szczęście Fręch się obroniła. Dalszy przebieg seta był podobny jak w secie pierwszym. Polka dołożyła dwa kolejne przełamania i wykorzystując pierwszą piłkę meczową przy swoim podaniu po godzinie i 15 minutach zakończyła spotkanie.

Dla 25-letniej Magdaleny Fręch będzie to pierwszy występ na kortach Foro Italico w karierze.

Magdalena Fręch(POL) [10] – Polina Kudermietowa 6:1 6:2