EBL: kolejne zwycięstwo ostrowian, Stal o krok od drugiej rundy
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 09.05.2023, 23:00

BM Stal Ostrów Wielkopolski odrobiła straty z pierwszej kwarty i po zaciętym meczu wygrała z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk 70:63. Tym samym trzecia drużyna sezonu zasadniczego prowadzi już 2:0 w serii do trzech zwycięstw, ale teraz obie ekipy czekają dwa spotkania w Słupsku.

Dzisiejszy mecz bardzo różnił się od tego rozegranego dwa dni wcześniej, kiedy to miejscowi wygrali 95:85. Tym razem na parkiecie w Ostrowie dominowała gra w obronie, a skuteczności obu zespołów wahały się w okolicach 40% z gry. Początek rywalizacji to dość niespodziewana przewaga po stronie Czarnych, którzy pierwszą kwartę wygrali 17:12. Chwilę później przyjezdni zdołali nawet osiągnąć 7-punktowe prowadzenie, a Konrad Kaźmierczyk zmuszony był do wzięcia przerwy na żądanie. Efekt był jednak niesamowity, ponieważ przez następne kilkanaście minut Stal absolutnie zdominowała swoich przeciwników, przeprowadzając serial punktowy 35:10.

Od tego momentu ostrowianie kontrolowali to starcie, utrzymując kilkunastopunktową przewagę po swojej stronie. Co prawda na początku czwartej kwarty gościom udało się na chwilę zbliżyć na sześć "oczek", ale już dwie minuty później przewaga ponownie była dwucyfrowa, głównie za sprawą trafień zza łuku Aigarsa Skele oraz Michała Michalaka. Tym samym BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonał Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 70:63 i pojedzie do Słupska z prowadzeniem w serii 2-0.

BM Stal Ostrów Wielkopolski — Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 70:63 (12:17, 18:10, 24:18, 16:18)

Stal: Skele 22, Djurisić 11, Kulig 11, Garbacz 10, Michalak 9, Thomas 6, Loncar 1, Silins, Zębski

Czarni: Ivey III 12, Schenk 11, Jankowski 10, Chyliński 10, Leończyk 8, Dileo 6, Witliński 4, Musiał 2, Lake