NBA: Knicks i Warriors walczą dalej
Tongxin Liu/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 11.05.2023, 09:33

Miami Heat i Los Angeles Lakers mogły zapewnić sobie dzisiaj awans do finałów konferencji. Jednak po zwycięstwa sięgnęły New York Knicks oraz Golden State Warriors i rywalizacja w seriach nie została zakończona.

New York Knicks - Miami Heat

Knicks liczyli na domową wygraną i przedłużenie rywalizacji z Miami Heat. Gospodarze słabo rozpoczęli spotkanie, zdobywając w pierwszej kwarcie tylko 14 punktów i przegrywając różnicą dziesięciu oczek. Zespół z Nowego Jorku odrobił straty jeszcze w pierwszej połowie i prowadził po 24 minutach 50:47. Knicks odskoczyli w trzeciej kwarcie aż na 17 punktów. Heat nie dali za wygraną i jeszcze na dwie minuty przed końcem różnica wynosiła zaledwie dwa oczka. W decydujących akcjach gościom zabrakło skuteczności, przegrali 103:112 i nie zakończyli serii. Dla gospodarzy 38 punktów zdobył Jalen Brunson.

New York Knicks - Miami Heat 112:103 (14:24, 36:23, 34:27, 28:29) 2:3 w serii
Jalen Brunson 38 pkt/9 zb/7 as - Jimmy Butler 19 pkt/7 zb/9 as

Golden State Warriors - Los Angeles Lakers

Gra będzie się toczyć dalej także w półfinale Konferencji Zachodniej. W rywalizacji pozostają obrońcy tytułu. Golden State Warriors pod koniec pierwszej połowy odskoczyli na kilkanaście punktów w starciu z Los Angeles Lakers. Przewagę pewnie utrzymali po zmianie stron i ostatecznie triumfowali 121:106. Do awansu potrzebują jednak jeszcze dwóch kolejnych zwycięstw. Najlepszym zawodnikiem meczu był Stephen Curry, który zdobył 27 punktów.

Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 121:106 (32:28, 38:31, 23:23, 28:24) 2:3 w serii