Liga Europy: Juventus w ostatniej chwili ratuje remis z Sevilla

• Dodał: Weronika Kwaśna
  • Data publikacji: 11.05.2023, 22:52

W pierwszym półfinałowym meczu Ligi Europy, Juventus zremisował u siebie z Sevilla 1:1. Piłkarze „Starej Damy” zdołali wyrównać w ostatniej akcji meczu za sprawą Gattiego. Dla gości bramkę zdobył En – Nesyri.

Włosko – hiszpański pojedynek, już na starcie zwiastował wielkie emocje. Na krajowym podwórku obie ekipy nie radzą sobie dobrze, więc finał Ligi Europy to dla nich wielki priorytet. Juventusowi wciąż grozi odebranie punktów, co spowoduje, że zajmą pozycję w tabeli, która nie  zagwarantuje im miejsca na europejskich boiskach w przyszłym sezonie.

Gospodarze rozpoczęli mecz od kilku niecelnych strzałów. Najpierw próbował Locatelli, a później Kostić. Z początku mecz był dosyć wyrównany. W szeregach Sevilli brylował Lucas Ocampos, aczkolwiek Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć. W 19. minucie świetną okazję miał napastnik „Starej Damy” – Vlahović, jednak Serb uderzył nad poprzeczką. Pierwsze trafienie padło w 26. minucie dla drużyny z Hiszpanii. En - Nesyri doskonale wykorzystał podanie Ocamposa i z bardzo bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. Sevilla wciąż parła do przodu i przejęła kontrolę nad meczem. W 34. minucie goście zostali osłabieni. Kontuzji doznał świetnie spisujący się  Ocampos, ale nie przeszkodziło to Sevilli w akcjach ofensywnych. Do przerwy rezultat się nie zmienił. Juventus  był wyraźnie słabszą drużyną.

Po przerwie, trener Juventusu zareagował dwoma zmianami. Na murawie zrobiło się dosyć nerwowo i obie drużyny dopuściły się kilku przewinień. Piłkarze Juventusu przeprowadzili parę groźnych akcji, jednak nie potrafili udokumentować dobrej gry bramką. Efektowną akcją popisał się Illing – Junior, który uderzył futbolówkę z powietrza. Strzał ten nie zrobił wrażenia na Bono. Gra ciągle się zaostrzała, aż w końcu arbiter zdecydował się pokazać żółte kartoniki. W 86. Minucie musiał interweniować VAR. System sprawdzał rzekomy faul w polu karnym na Rabiocie. Ostatecznie od bramki wznowił Bono. W doliczonym czasie gry, Juventus próbował wyrównać. Akcje gospodarzy kończyły się niepowodzeniem, mimo że Sevilla coraz bardziej gubiła się w defensywie. Turyńczycy dopięli swego w 97. minucie spotkania i rzutem na taśmę wywalczyli remis! Po rzucie rożnym do piłki dopadł Gatti i głową skierował ją do bramki. Juventus walczył do końca i zdobył cenne trafienie. Rewanż w Hiszpanii już za tydzień.

Juventus – Sevilla 1:1 (0:1)

Bramki: 90’+7 Gatti - 26’ En - Nesyri

Juventus: Szczęsny - Danilo, Bonucci (61’ Gatti), Alex Sandro - Cuadrado, Miretti (46’ Chiesa), Locatelli, Rabiot, Kostić (46’ Illing – Junior)- Di Maria (70’ Pogba) – Vlahović (61’ Milik)

Sevilla: Bono - Jesus Navas, Bade, Gudelj, Acuna - Rakitić, Fernando – Ocampos (34’ Montiel), Torres (74’ Gomez), Bryan Gil (82’ Lamela) - En-Nesyri

Żółte kartki:  43’ Rabiot, 76’ Locatelli, 80’ Chiesa – 72’ Rakitić, 78’ Gil, 83’ Bade, 90’+2 Lamela

Sędzia: Daniel Siebert