Liga Konferencji Europy: niespodziewana porażka Fiorentiny
Sailko [CC BY 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.05.2023, 23:27

FC Basel wygrało 2:1 z Fiorentiną w pierwszym meczu półfinału Ligi Konferencji Europy. Szwajcarzy odwrócili niekorzystny wynik w drugiej połowie.

Po wyeliminowaniu Lecha Poznań gracze Fiorentiny zmierzyli się z FC Basel. W tym dwumeczu ponownie byli faworytami. Po inauguracyjnej części gry wydawało się, że ostatnia gorsza forma w Serie A nie będzie mieć przełożenia na europejskie puchary. W 25. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Arthur Cabral i było 1:0.

Sytuacja niespodziewanie odwróciła się po przerwie. Mecz zrobił się bardziej wyrównany i podkreślił to Andy Diouf, wyrównując w 71. minucie. Wydawało się, że podrażnieni Włosi ponownie przejmą kontrolę nad spotkaniem, ale nic bardziej mylnego. W 84. minucie dobrą okazję zmarnował Zeki Amdouni. Szwajcar odkupił swoje winy w doliczonym czasie gry, kiedy to strzelił zwycięską bramkę. Nieoczywisty rezultat w pierwszym meczu zapowiada ciekawy rewanż w Bazylei.

Fiorentina - FC Basel: 1:2 (1:0)

Bramki: 25' Cabral - 71' Diouf, 90+2' Amdouni

Fiorentina: Terracciano - Dodo, Martinez, Ranieri, Biraghi - Bonaventura (86' Barak), Amrabat (73' Castrovilli), Mandragora - Ikone (81' Kouame), Cabral (81' Jović), Gonzalez (73' Brekalo)

Basel: Hitz - Lang, Adams, Pelmard - Ndoye, Diouf, Xhaka, Burger (86' Males), Calafiori (63' Millar) - Augustin (77' Zequiri), Amdouni

Żółte kartki: 59' Adams, 72' Burger, 79' Ndoye

Sędzia: Francois Letexier