Liga Europy: skromna zaliczka Romy przed rewanżem

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 12.05.2023, 00:28

Pierwsze spotkanie 1/2 finału Ligi Europy sezonu 22/23 pomiędzy AS Romą a Bayerem 04 Leverkusen zakończyło się zwycięstwem włoskiej drużyny 1:0. Jedynego gola zdobył Bove.

Niestety od pierwszej minuty nie oglądaliśmy na boisku Nicoli Zalewskiego. Pierwsza połowa meczu upłynęła dość wyrównanie. Blisko gola dla rzymian był Roger Ibanez, a także Andrea Belotti. Najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie dla "Aptekarzy" zmarnował zaś w siódmej minucie Czech Adam Hlozek.

Od początku drugich 45 minut obraz gry nie uległ znaczącej zmianie i ciągle żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej zdominować rywala. W końcu w 63. minucie ujrzeliśmy pierwsze trafienie na Stadio Olimpico. Najlepiej w polu karnym Niemców odnalazł się wychowanek Romy Edoardo Bove i dał prowadzenie swojemu klubowi. Bayer próbował jeszcze zdobyć wyrównującego gola, ale sztuka ta im się już nie udała i to Roma pojedzie do naszych zachodnich sąsiadów ze skromną jednobramkową zaliczką.

AS Roma - Bayer 04 Leverkusen 1:0 (0:0)

Bramki: 63' Bove

Roma: Patricio - Ibanez, Cristante, Mancini - Spinazzola, Bove (76' Wijnaldum), Matić, Celik - Pellegrini - Abraham, Belotti (76' Dybala)

Bayer: Hradecky - Tapsoba, Tah, Kossounou (36' Bakker) - Hincapie, Andrich (90+2' Amiri), Palacios - Frimpong - Wirtz, Diaby (72' Adli) - Hlozek (72' Azmoun)

Żółte kartki: 58' Mancini, 76' Abraham, 89' Ibanez, 90+3' Spinazzola - 50' Andrich, 57' Diaby, 58' Tah

Sędzia: Michael Oliver