NBA: Denver Nuggets z awansem
2018 NBAE

• Data publikacji: 12.05.2023, 09:30

Denver Nuggets zostali pierwszą drużyną, która awansowała do finału ligi NBA w tym sezonie. Wygrali 125:100 z Phoenix Suns, triumfując 4:2 w serii. Boston Celtics doprowadzili do siódmego meczu w starciu z Philadelphia 76ers.

Phoenix Suns - Denver Nuggets

Najlepszy zespół sezonu zasadniczego w Konferencji Zachodniej awansował do finału tej części ligi. Nuggets na koniec pierwszej kwarty dzisiejszego meczu z Phoenix Suns zaliczyli serię 17:0 i po dwunastu minutach prowadzili już 44:26. Do przerwy różnica wynosiła nawet 30 oczek - 81:51. W drugiej połowie goście z Denver mogli pewnie kontrolować sytuację i triumfowali 125:100. Triple-double (32 punkty, 10 zbiórek i 12 asyst) zanotował Nikola Jokić.

Phoenix Suns - Denver Nuggets 100:125 (26:44, 25:37, 25:22, 24:22) 2:4 w serii
Cameron Payne 31 pkt/6 zb/2 as - Nikola Jokić 32 pkt/10 zb/12 as

Philadelphia 76ers - Boston Celtics

Do finału na Wschodzie mogli awansować Philadelphia 76ers. Celtics szybko wypracowali kilkunastopunktową przewagę, ale gospodarze w trzeciej kwarcie ją zniwelowali. Przed czwartą odsłoną Sixers wygrywali 73:71. Ostatnią część zespół z Bostonu zwyciężył 24:13 i cały mecz 95:86. Tym samym u siebie rozegra decydujący, siódmy pojedynek.

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 86:95 (22:29, 21:21, 30:21, 13:24) 3:3 w serii