ATP Rzym: Hurkacz odpadł w pierwszej rundzie debla

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 12.05.2023, 18:26

Hubert Hurkacz i Alejandro Davidovich Fokina przegrali w pierwszej rundzie turnieju ATP 1000 w Rzymie z włoską parą Andrea Pellegrino i Andrea Vavassori, którzy od organizatorów otrzymali „dziką kartę”. Włosi zmierzą się teraz z rozstawioną z numerem drugim parą Joe Salisbury i Rajeev Ram lub z parą Maximo GonzalezAndres Molteni.

O losach pierwszego seta zadecydowało jedno przełamanie. W siódmym gemie PellegrinoVavassori przełamali hiszpańsko-polski duet i wyszli na prowadzenie 4:3. Wcześniej okazję na przełamanie zmarnowali HurkaczDavidovich Fokina. Włosi dowieźli tę minimalną przewagę do końca i zakończyli seta przy pomocy pierwszego setbola w nieco ponad 30 minut.

W drugiej partii minimalnie lepszy był Hurkacz i jego partner. O losach tego seta zadecydowało jedno przełamanie na korzyść polsko-hiszpańskiego duetu wywalczone w czwartym gemie oraz nieskuteczność przy okazjach break pointowych pary włoskiej. PellegrinoVavassori mieli w tym secie sześć okazji na przełamanie HurkaczaDavidovicha Fokiny, ale żadnej z nich nie wykorzystali. W ósmym gemie pierwszego setbola przy serwisie rywali nie wykorzystali Polak i Hiszpan. W kolejnym gemie byli już skuteczniejsi i wyrównali stan meczu.

Super tie-break był bardzo wyrównany i przez długi czas żaden z duetów nie był w stanie wywalczyć przewagi. W końcówce na minimalną przewagę wyszli Włosi(8-5). Hubert i Alejandro gonili, ale nie byli w stanie odrobić strat i ostatecznie dodatkowa rozgrywka i mecz padły łupem gospodarzy.

Andrea Pellegrino/Andrea Vavassori(ITA/ITA) [WC] – Hubert Hurkacz/Alejandro Davidovich Fokina(POL/ESP) 6:4 3:6 [10-6]