PKO Ekstraklasa: wysoka wygrana Legii nad Jagiellonią
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 12.05.2023, 22:25

Legia Warszawa wygrała piątkowy mecz 32. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, w której rywalizowała u siebie z Jagiellonią Białystok.

Przed meczem:

Legia chciała się z pewnością zrehabilitować za ostatnią porażkę z Pogonią Szczecin. Wyjazdowa przegrana z Portowcami sprawiła, że Wojskowi stracili szanse na mistrzostwo Polski. Z tytułu będzie się na koniec sezonu Raków, zaś Pogoń wciąż miała matematyczne szanse na wicemistrzostwo.

Ewentualna wygrana z Jagiellonią dałaby Legii komfort w postaci 9 pkt przewagi nad Pogonią, która ma jednak lepszy bilans meczów bezpośrednich. Jagiellonia zaś mogła zagrać bez presji, gdyż nie groził jej ani spadek, ani podium, co z pewnością mogło okazać się zaletą w rywalizacji z warszawską Legią.

Jak padły bramki?

15. minuta - gola otwierającego wynik spotkania zdobyła grająca w roli gości Jagiellonia Białystok. Zza szesnastki uderzał bowiem Marc Gual, zaś piłka po rykoszecie wpadła do siatki.

22. minuta - tym razem z trafienia wyrównującego cieszyła się Legia. Gola na 1:1 po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego strzelił Josue.

48. minuta - tuż po przerwie z prowadzenia cieszyła się Legia. Podaniem obsłużonym został wbiegający w pole karne Slisz. Ten zbiegł z nią pod końcową linię, po czym wycofał piętką przed pole bramkowe, skąd drogę do siatki znalazł Ernest Muci.

64. minuta - wzdłuż bramki dogrywał Slisz, zaś prowadzenie Legii podwyższył uderzający na wślizgu Maciej Rosołek.

75. minuta - po dograniu z prawej strony trafieniem na 4:1 popisał się główkujący Maik Nawrocki.

88. minuta - drużyna z Warszawy wygrała ostatecznie 5:1, zaś gola ustalającego wynik meczu strzelił Blaz Kramer. Z prawej strony dogrywał przed pole bramkowe Wszołek, zaś Kramer strącił piłkę tuż przed bramkarze, po czym ta wpadła do bramki.

Inne groźne sytuacje:

42. minuta - w sytuacji sam na sam z bramkarzem Legii znalazł się Prikryl. Ten jednak trafił w słupek.

57. minuta - zza szesnastki na bramkę Jagielloni uderzał Muci, który trafił w poprzeczkę.

Co teraz?

W najbliższej rundzie Legia zmierzy się z żegnającą się z Ekstraklasą Lechią Gdańsk, zaś zajmujące 10. miejsce Jagiellonia zagra z będącą obecnie na 7. pozycji Cracovią.

PKO BP Ekstraklasa - 32. kolejka
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)
Bramki: 22' Josue, 48' Muci, 64' Rosołek, 75' Nawrocki, 88' Kramer - 15' Gual

Kartki:  62' Puerto (JAG)
Legia Warszawa: Tobiasz – Nawrocki (89' Rose), Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz (89' Sokołowski), Josue (C) (81' Strzałek), Çelhaka, Baku – Rosołek (71' Pekhart), Muci (81' Kramer).

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Přikryl (81' Olszewski), Skrzypczak (71' Stojinović), Puerto, Matysik, Wdowik (71' Lewicki) – Romanczuk (C), Sáček, Nguiamba (71' Mena) – Jesús Imaz, Gual (89' Kupisz)

Sędzia: Damian Kos