ATP Rzym: Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do II rundy
sirobi 2021

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 12.05.2023, 22:16

Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali z z duetem Maxime Cressy i David Vega Hernanez i awansowali do drugiej rundy deblowego turnieju ATP 1000 w Rzymie. Rywalami Polaka i Monakijczyka w kolejnej rundzie będą Nicolas Mahut i Fabrice Martin.

Atutem polsko-monakijskiej pary przed tym spotkaniem był fakt, że jest to już para zgrana. W przypadku rywali był to dopiero pierwszy wspólny występ tych tenisistów. Przed tym meczem Nys i Zieliński odpadli w pierwszej rundzie w Monako i Barcelonie oraz dotarli do drugiej rundy w Madrycie i challengerze w Aix En Provence.

W początkowej fazie pierwszego seta wiele się nie wydarzyło. Oba duety miały swoje szanse na przełamanie i wywalczenie przewagi, ale obu się to nie udało. Końcówka partii należała już do Polaka i Monakijczyka. W końcówce Nys i Zieliński dwukrotnie przełamali parę Cressy i Vega Hernandez i wykorzystując trzecią piłkę setową zamknęli partię.

O wyniku drugiego seta również zadecydowała końcówka. W szóstym gemie Polak i Monakijczyk mieli trzy breaki, ale ich nie wykorzystali. W ósmym gemie przełamali rywali i wywalczyli minimalną przewagę. Ostatecznie w następnym gemie przy swoim podaniu wykorzystując drugą piłkę meczową zamknęli spotkanie i awansowali do drugiej rundy.

Jan Zieliński/Hugo Nys(POL/MON) Maxime Cressy/David Vega Hernandez(USA/ESP) 6:3 6:3