PKO Ekstraklasa: Śląsk wygrał mecz o życie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.05.2023, 17:37

Śląsk Wrocław wygrał 3:1 z Wisłą Płock w 32. kolejce PKO Ekstraklasy. Tym samym gracze Jacka Magiery pozostali w grze o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Spotkanie było naznaczone dużym ciężarem gatunkowym. Przegrana wrocławian oznaczała ich spadek. Początek meczu pokazał, że gospodarze wyszli bardzo zmotywowani. Posiadanie przez nich piłki oscylowało w granicach 70%. Pierwsze zagrożenie stworzył strzał Petra Schwarza z 10. minuty. Goście powoli łapali rytm i to oni wyszli ba prowadzenie w 30. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło w słupek, a skutecznie dobił Bartosz Śpiączka. Wrocławianie odpowiedzieli szybko. Pięć minut później Nahuel Leiva mocnym uderzeniem z dystansu doprowadził do wyrównania. Do przerwy był remis 1:1.

Po zmianie stron świetna kontra dała Śląskowi prowadzenie. Erik Exposito zgrał głową do Johna Yeboaha, a ten trafił do siatki. Sytuacja gości jeszcze bardziej skomplikowała się w 67. minucie, gdy Jakub Rzeźniczak obejrzał drugą żółtą kartkę. Płocczanie próbowali zagrażać bramce Michała Szromnika głównie poprzez wrzutki w pole karne. Strzały głową szybowały jednak nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry ponownie świetnie zachował się Exposito, dając Denisowi Jastrzembskiemu czystą pozycję, którą ten wykorzystał i ustalił wynik na 3:1. Dzięki wygranej  gospodarzy oba zespoły w tabeli dzielą dwa punkty.

Śląsk Wrocław - Wisła Płock: 3:1 (1:1)

Bramki: 36' Leiva, 55' Yeboah, 90+4' Jastrzembski - 30' Śpiączka

Śląsk: Szromnik - Konczkowski, Bejger, Gretarsson, Janasik (46' Garcia) - Samiec-Talar (66' Jastrzembski), Rzuchowski, Schwarz, Leiva (81' Łyszczarz) - Yeboah (90+4' Szwedzik), Exposito

Wisła: Kamiński - Rzeźniczak, Kapuadi, Szymański (85' Hasek) - Pawlak (73' Sulek), Lesniak, Szwoch, Furman (64' Warchoł), Tomasik - Śpiączka (64' Sekulski), Kocyła (73' Kolar)

Żółte kartki: 56' Yeboah, 59' Rzuchowski, 61' Samiec-Talar, 78' Leiva - 61', 67' Rzeźniczak, 79' Szymański

Czerwona kartka: 67' Rzeźniczak

Sędzia: Bartosz Frankowski