WTA Rzym: Magda Linette przegrała zacięty pojedynek!
sirobi 2021

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 13.05.2023, 17:40

Magda Linette(19.WTA) przegrała w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie z Beatriz Haddad Maią(15.WTA) i odpadła z turnieju. Rywalką Brazylijki w walce o ćwierćfinał będzie Camila Osorio(100.WTA), która sensacyjnie pokonała Caroline Garcię(4.WTA)

Polka nigdy wcześniej nie spotykała się z dzisiejszą rywalką na zawodowych kortach. Jeśli chodzi o występy na „clay’u” w tym sezonie, to nasza tenisistka grała w tym roku w drugiej rundzie w Charleston i trzeciej rundzie w Madrycie. Rywalka zaliczyła świetny występ w Stuttgarcie, gdzie dotarła do ćwierćfinału oraz odpadła w pierwszym meczu w Madrycie.

Pierwszy set rozpoczął się niezbyt fortunnie dla naszej tenisistki. Już w trzecim gemie odrobinę wyżej notowana Brazylijka przełamała Polkę i przez długi czas utrzymywała tę minimalną przewagę, ponieważ żadna z tenisistek nie była w stanie zbliżyć się nawet do okazji na przełamanie. W dziesiątym gemie Linette wykorzystała drugą okazję, wreszcie przełamała Haddad Maię i wyrównała na 5:5. Końcówka seta należała jednak do zawodniczki z Ameryki Południowej. Beatriz Haddad Maia po raz drugi w secie przełamała Magdę Linette, następnie perfekcyjnie rozegrała swojego gema serwisowego i wykorzystując pierwszą piłkę setową, zakończyła partię.

Drugiego seta Polka rozpoczęła od ośmiu przegranych punktów z rzędu, co skutkowało stratą podania i prowadzeniem rywalki 2:0. Niestety z każdym kolejnym gemem Linette gasła na korcie w stolicy Włoch, podczas gdy jej rywalka cały czas podnosiła poziom swojej gry. Kolejne przełamanie oraz kolejny pewnie wygrany serwis dały Brazylijce prowadzenie 4:0. W piątym gemie Polka obroniła breaka, którego miała rywalka. W kolejnym gemie, który był bardzo zacięty i nerwowy Linette przełamała rywalkę, wykorzystując czwartego breaka, dzięki czemu odrobiła część strat. Nasza tenisistka poszła za ciosem, wygrała do zera swojego gema serwisowego i zbliżyła się do rywalki na 3:4. W kolejnym gemie Linette miała dwie szanse na całkowite odrobienie strat, ale Haddad Maia się obroniła. Końcówka partii należała już do Brazylijki. Beatriz w swoim gemie serwisowym wyszła na 40:0 i wykorzystując pierwszą piłkę meczową, po ponad dwóch godzinach zakończyła spotkanie. Linette popełniła zbyt wiele błędów żeby myśleć o wygranej w tak wyrównanym pojedynku oraz jej gra nie była równa, co w starciach z takimi rywalkami jak Brazylijka skutkuje porażką.

Beatriz Haddad Maia(BRA) [12] – Magda Linette(POL) [17] 7:5 6:4