WTA Rzym: Magda Linette już poza turniejem deblowym
Jérémy Daniel

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 16.05.2023, 14:29

Magda Linette i jej czeska partnerka Marketa Vondrousova przegrały w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie z Jeleną Ostapienko i Ludmiłą Kiczenok i nie awansowały do ćwierćfinału. Rywalkami Ukrainki i Łotyszki w walce o najlepszą czwórkę turnieju będą Marie BouzkovaBethanie Mattek-Sands.

W pierwszym secie żaden z duetów nie mógł liczyć na swój serwis. Polka i Czeszka straciły swoje podanie trzykrotnie, ale dwukrotnie udało im się wyżej notowane przeciwniczki przełamać. Mimo tego polsko-czeski duet nie zdołał odrobić strat i w dziewiątym gemie, swoim serwisem przy użyciu drugiej piłki setowej partię na swoją korzyść rozstrzygnęły OstapienkoKiczenok.

W drugim gemie drugiego seta okazję na przełamanie i wyjście na prowadzenie miały Magda LinetteMarketa Vondorusova, ale niestety rywalki zdołały się obronić. Dalsza część seta potoczyła się, niestety nie pomyśli naszej tenisistki i jej partnerki. Ukrainka i Łotyszka dwukrotnie przełamały rywalki i szybko doprowadziły do decydującego gema. W nim, przy swoim serwisie błyskawicznie wyszły na 40:0, wypracowując sobie pierwsze piłki meczowe. Trzy z nich Polka i Czeszka obroniły, ale przy czwartej nie mogły wiele zrobić i to rozstawiony duet zagra w ćwierćfinale zawodów na Foro Italico.

Ludmiła Kiczenok/Jelena Ostapienko(UKR/LAT)[2] – Magda Linette/Marketa Vondrousova(POL/CZE) 6:3 6:2