ATP Rzym: Nys i Zieliński w półfinale!
sirobi 2021

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.05.2023, 19:06

Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają w półfinale debla w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Polak i Monakijczyk pokonali 7:5, 7:6(2) Francesa Tiafoe i Mackenziego McDonalda.

Ćwierćfinał w Rzymie był dla Zielińskiego i Nysa pierwszym tak dobrym startem w głównym tourze od czasu finału Australian Open. Polak i Monakijczyk dotychczas w stolicy Włoch nie stracili seta. "Na papierze" byli także faworytami starcia o półfinał, gdyż zmierzyli się z tenisistami skupiającymi się na singlu - Francesem Tiafoe i Mackenzie'em McDonaldem. Inauguracyjny set był w pierwszych gemach łatwo wygrywany przez serwujących. Ciekawie zrobiło się w gemie jedenastym. Polsko-monakijski duet wyszedł ze stanu 0:40, by po zmianie stron przełamać i wygrać zarazem seta.

Początek drugiej odsłony także należał do finalistów Australian Open. Przełamanie w czwartym gemie otworzyło drogę do wygrania spotkania. Rywale odpowiedzieli jednak re-breakiem w siódmym gemie. W dwunastej części seta Amerykanie obronili dwa meczbole - najpierw skutecznie przy siatce zagrał Tiafoe, a później posłali wygrywający serwis. W tie-breaku Zieliński i Nys nie pozostawili oponentom złudzeń, oddając dwa punkty. Dzięki zwycięstwu zostali pierwszymi półfinalistami debla w tegorocznej edycji turnieju.

Jan Zieliński/Hugo Nys (POL/MON) - Frances Tiafoe/Mackenzie McDonald (USA/USA): 7:5, 7:6(2)