NBA: zwycięstwo Nuggets na początek finałów konferencji
All-Pro Reels/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 17.05.2023, 09:42

Rozpoczęły się finały konferencji w lidze NBA. Na Zachodzie w pierwszym meczu Denver Nuggets wygrali 132:126 z Los Angeles Lakers. Triple-double zanotował Nikola Jokić.

Nadszedł czas na finały konferencji w NBA, więc na decydujący moment sezonu. W grze o tytuł pozostały cztery zespoły, a duże szanse na końcowy triumf eksperci dają Denver Nuggets. Okazali się najlepsi w sezonie zasadniczym Konferencji Zachodniej, a potem pewnie dotarli do finału. Los Angeles Lakers byli rozstawieni dopiero z siódemką, ale wyeliminowali wyżej rozstawionych Memphis Grizllies i Golden State Warriors.

Pierwszy mecz serii padł łupem Nuggets. Zespół z Denver już po kilku minutach wypracował kilkanaście punktów przewagi. Po pierwszej kwarcie prowadził 37:25. Różnica utrzymywała się przez dłuższy czas, a w trzeciej części wzrosła nawet do dwudziestu oczek. Na koniec tej odsłony Nikola Jokić trafił za trzy punkty na 106:92 i gospodarze byli blisko wygranej. Jednak Lakers walczyli do końca i po serii 9:0 na trzy minuty przed końcem zbliżyli się na zaledwie trzy oczka - 121:124. Ostatecznie Nuggets nie utrzymali prowadzenie i wygrali 132:126. Nikola Jokić zanotował triple-double (34 punkty, 21 zbiórek i 14 asyst), spędzając na parkiecie ponad 42 minuty. Dla Lakers 40 oczek zdobył Anthony Davis, którego pojedynki z Serbem były ozdobą spotkania.

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 132:126 (37:25, 35:29, 34:38, 26:34) 1:0 w serii