NBA: wyjazdowe zwycięstwo Miami Heat na otwarcie

• Data publikacji: 18.05.2023, 09:27

Rozpoczął się finał Konferencji Wschodniej w lidze NBA. W pierwszym meczu Miami Heat wygrali na wyjeździe 123:116 z Boston Celtics i przejęli przewagę parkietu.

Po sezonie zasadniczym mało kto spodziewał się obecności Miami Heat w najlepszej czwórce ligi. Zespół z Miami rozkręcił się w fazie pucharowej, eliminując m.in. Milwaukee Bucks. Boston Celtics w poprzedniej rundzie po dopiero siedmiu meczach wygrali z Philadelphia 76ers. Rywalizację finałową na Wschodzie rozpoczęli na własnym parkiecie. Spotkanie było wyrównane do drugiej kwarty, do wyniku 47:47. Potem Celtics zaliczyli serię 15:2.

Na początku drugiej połowy goście odpowiedzieli serią 13:1 i ponownie był remis. Jeszcze w trzeciej kwarcie Heat wypracowali dwucyfrową przewagę i po 36 minutach prowadzili 103:91. W czwartej odsłonie koszykarze z Miami przez ponad trzy minuty nie trafili do kosza i Celtics zniwelowali stratę do zaledwie czterech punktów. Sprawa zwycięstwa ponownie była otwarta. Jednak Heat zmobilizowali się na końcówkę i po trafieniu zza łuku Jimmy'ego Butlera na minutę przed końcem wygrywali 120:100. Ostatecznie triumfowali 123:116, odnosząc ważne zwycięstwo na wyjeździe na początek serii. Drużyna z Miami zanotowała ponad 50% skuteczności za trzy punkty - 16/31. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Jimmy Butler, który zdobył 35 punktów.

Boston Celtics - Miami Heat 116:123 (30:28, 36:29, 25:46, 25:20) 0:1 w serii