Liga Europy: gigantyczna przewaga Bayeru na nic, Roma w finale!
Aleksandr Osipov/Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 18.05.2023, 23:18

Rewanżowe spotkanie 1/2 finału Ligi Europy sezonu 22/23 pomiędzy Bayerem 04 Leverkusen a AS Romą zakończyło się bezbramkowym remisem, ale dzięki zaliczce z Rzymu to włoska drużyna awansowała do finału turnieju.

Przed meczem w minimalnie lepszej pozycji znajdowali się podopieczni Jose Mourinho, którzy to w pierwszym meczu, na własnym obiekcie skromnie zwyciężyli 1:0

Już od samego początku spotkania "Aptekarze" rozgościli się na połowie gości i widać było, że ewidentnie chcą jak najszybciej doprowadzić do remisu w rezultacie dwumeczu. Pierwszą rewelacyjną okazję na gola miał w 12' Moussa Diaby, ale jego uderzenie wylądowało jedynie na poprzeczce bramki strzeżonej przez Ruiego Patricio. W kolejnych minutach oblężenie bramki Portugalczyka nie malało, a Roma miała spore problemy by choć na chwilę opuścić własną połowę. Niemcy pomimo gigantycznej przewagi nie potrafili znaleźć jednak sposobu na umieszczenie futbolówki w siatce.

W drugich 45 minutach obraz gry wcale się nie zmienił, a z każdą kolejną minutą w grze Bayeru widać było coraz więcej nerwowości, co skutkowało kolejnymi żółtymi kartkami otrzymywanymi przez podopiecznych Xabiego Alonso. W samej końcówce rywalizacji bardzo blisko szczęśćia byli jeszcze m.in. Sardar Azmoun, czy Jeremie Frimpong, ale ich strzały również nie skutkowały golem. Ostatecznie Roma, która cierpiała przez pełne 90 minut gry, utrzymała zaliczkę ze Stadio Olimpico i może już bookować sobie hotel na finałowy wyjazd.

Bayer 04 Leverkusen - AS Roma 0:0

Bayer: Hradecky - Hincapie, Tah (86' Amiri), Tapsobe - Bakker (73' Adli), Palacios (80' Hlozek), Demirbay, Frimpong - Wirtz, Diaby - Azmoun

Roma: Patricio - Ibanez, Mancini, Cristante - Spinazzola (34' Zalewski), Pellegrini, Matić, Bove, Celik (78' Smalling) - Abraham, Belotti (46' Wijnaldum)

Żółte kartki: 45+3' Hincapie, 56' Palacios, 70' Bakker, 90' Diaby, 90+2' Tapsoba - 70' Ibanez, 89' Cristante, 90+9' Abraham

Sędzia: Slavko Vincić