Liga Konferencji Europy: Fiorentina w finale po dogrywce
Wernera100359/wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.05.2023, 23:56

Fiorentina wygrała 3:1 z FC Basel w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Konferencji Europy. Zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy dogrywki Antonin Barak.

W pierwszym spotkaniu na Stadio Artemio Franchi padł niespodziewany wynik 2:1 dla gości. Gracze Vicenzo Italiano chcieli jak najszybciej odrobić straty i byli w rewanżu lepsi. W końcowym kwadransie inauguracyjnej części gry dwukrotnie główkował Nico Gonzalez. Najpierw Argentyńczyk spudłował, ale drugą okazję wykorzystał i dał swojej drużynie prowadzenie.

Niespodziewanie chwilę po zmianie stron wyrównali Szwajcarzy. Strzału Zekiego Amdouniego nie zdołał wybronić Pietro Terracciano. Włosi po raz kolejny wyszli na prowadzenie w 72. minucie. Dublet ustrzelił Nico Gonzalez. Przewaga goście była wyraźniejsza z każdą minutą, ale po 90. minutach w dwumeczu był remis 3:3. W dogrywce długo Basel ratował Marwin Hitz. Gdy wydawało się, że nieuniknione będzie rozegranie serii jedenastek, do siatki trafił Antonin Barak. Chwilę po wznowieniu gry hiszpański arbiter zakończył mecz i to Fiorentina cieszyła się z awansu do finału. Rywalem Włochów będzie West Ham.

FC Basel - Fiorentina: 1:3 (1:2) (0:1)

Bramki: 55' Amdouni - 35', 72' Gonzalez, 120+9' Barak

Basel: Hitz - Lang, Adams, Pelmard - Ndoye, Xhaka (88' Frei), Burger (106' Males), Calafiori - Augustin (82' Zequiri), Amdouni, Diouf

Fiorentina: Terracciano - Dodo, Milenković, Igor (56' Ranieri), Biraghi - Bonaventura (106' Barak), Amrabat, Castrovilli (120+2' Mandragora) - Gonzalez, Cabral (91' Jović), Brekalo (46' Ikone)

Żółte kartki: 89' Burger - 21' Igor, 59' Ranieri, 90' Gonzalez, 104' Bonaventura, 120+11' Barak

Sędzia: Jose Maria Sanchez