ATP Rzym: Jan Zieliński i Hugo Nys w finale turnieju!
sirobi 2021

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 19.05.2023, 14:42

Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali parę Marcel Granollers i Horacio Zeballos i awansowali do finału turnieju ATP 1000 w Rzymie. Finałowymi rywalami Polaka i Monakijczyka będą Robin Haase i Botić van de Zandschulp albo rozstawieni z numerem pierwszym Wesley Koolhof i Neal Skupski.

O losie pierwszego seta zadecydowało zaledwie jedno przełamanie. Zieliński i Nys przełamali rywali już w drugim gemie i dowieźli tę przewagę do końca partii. W szóstym gemie Polak i Monakijczyk mieli kolejną szansę na powiększenie prowadzenia, ale jej nie wykorzystali. Trzech okazji na przełamanie i odrobienie strat nie wykorzystali również Granollers i Zeballos. Ostatecznie po 37 minutach partia padła łupem Jana Zielińskiego i jego partnera.

Drugi set był dużo bardziej zacięty i w nim również o sukcesie polsko-monakijskiej pary zadecydowało zaledwie jedno przełamanie. W 11.gemie Zieliński i Nys wykorzystali jedynego break pointa i wyszli na prowadzenie 6:5. W kolejnym gemie przy swoim serwisie nasz tenisista i jego partner oddali rywalom zaledwie jeden punkt i wykorzystując pierwszą piłkę meczową przypieczętowali awans do pierwszego w karierze finału zawodów tej rangi. Zaznaczyć należy również fakt, że jest to najlepszy turniejowy występ Polaka i Monakijczyka od czasów styczniowego finału Australian Open. Po tym występie przyszła seria słabych i katastrofalnych występów, która, miejmy nadzieję, skończyła się w Rzymie. Zieliński i Nys byli lepsi zarówno w sferze serwisu jak i returnu, co pozwoliło im pokonać utytułowanych rywali.

Jan Zieliński/Hugo Nys(POL/MON) – Marcel Granollers/Horacio Zeballos(ESP/ARG) 6:3 7:5