NBA: Nuggets prowadzą już 2:0
Clutch NBA/flickr.com

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 19.05.2023, 12:00

Denver Nuggets pokonali Los Angeles Lakers 108:103 i prowadzą już w serii 2:0. Kolejna odsłona rywalizacji między tymi ekipami odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę.

Rywalizacja w finale konferencji zachodniej pomiędzy Denver Nuggets a Los Angeles Lakers rozpoczęła się od fantastycznych popisów Nikoli Jokicia i Anthony'ego Davisa w meczu numer 1. Wówczas pomimo pogoni Lakers w ostatniej kwarcie Nuggets zdołali utrzymać prowadzenie i od zwycięstwa rozpoczęli finały zachodu. Kolejne starcie między tymi ekipami zapowiadało się równie ciekawie.

Mecz numer 2. rozpoczął się bardzo dobrze dla Lakers, którzy pewnie zrealizowali swoje pierwsze akcje i szybko objęli prowadzenie 6:0. Nuggets po chwili zaczęli jednak skutecznie realizować swoje ofensywne akcje i mecz natychmiast stał się bardzo wyrównany. W barwach Nuggets znakomicie spisywał się Nikola Jokić, który był nie tylko skuteczny w ofensywie, ale i dużo dawał swojej ekipie na własnej połowie. Pomimo postawy Serba gospodarze nie byli jednak w stanie uzyskać żadnej przewagi w pierwszej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 27:27. Po krótkiej przerwie gra między obiema ekipami była wciąż bardzo wyrównana aż do momentu, w którym swoje minuty dostali rezerwowi. Wtedy różnicę na korzyść Lakers zrobił Rui Hachimura. Japoński zawodnik był perfekcyjny zarówno w akcjach z gry jak i na linii rzutów osobistych i w dużej mierze dzięki jego 11 punktom goście objęli prowadzanie. Jeziorowcy po pierwszej połowie prowadzili 53:48.

Po zmianie stron przyjezdni kontynuowali bardzo dobrą grę i ich przewaga wynosiła już ponad 10 punktów. Nuggets zdołali się jednak pozbierać i ponownie w dużej mierze dzięki postawie Jokicia ich strata zmalała do zaledwie trzech "oczek". Ostatnia partia była już popisem jednego aktora. Nie był nim jednak Jokić, James czy Anthony Davis. Bezsprzecznym bohaterem ostatnich minut okazał się Jamal Murray. Rozgrywający gospodarzy zdobył w 4 kwarcie aż 23 punkty nie trafiając przy tym zaledwie jednego rzutu i poprowadził swoją drużynę do ważnego zwycięstwa.

Denver Nuggets pokonali Los Angeles Lakers 108:103 i prowadzą w rywalizacji już 2:0. Kolejne dwa spotkania odbędą się w Los Angeles.

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 108:103 (27:27, 21:26, 28:26, 32:24), stan rywalizacji 2:0.