ATP Lyon: nieudany debiut Daniela Michalskiego

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 20.05.2023, 16:43

Daniel Michalski(289.ATP) przegrał w pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju ATP 250 w Lyonie z reprezentantem gospodarzy grającym z dziką kartą’ Matteo Martineau(374.ATP) i odpadł z rywalizacji. W decydującej rundzie kwalifikacji Francuz zagra z Hiszpanem Pablo Llamasem Ruizem(239.ATP).

Dla 23-letniego Polaka był to debiut w imprezie tej rangi. Michalski nigdy wcześniej nie wystąpił w turnieju ATP, a grał wyłącznie w turniejach ITF i challengerach. Z dzisiejszym rywalem nasz tenisista również nigdy wcześniej się nie spotykał.

Już w drugim i trzecim gemie obaj tenisiści mieli szanse na wywalczenie przełamania. Najpierw Francuz miał dwa breaki, żeby odebrać Polakowi podanie, chwilę później dwie takie okazje zmarnował nasz tenisista. Martineau kolejną okazję na wywalczenie przewagi miał w szóstym gemie, ale tej okazji również 24-latek nie wykorzystał. Jak to mówią do trzech razy sztuka. W ósmym gemie Francuz wreszcie dopiął swego i odebrał podanie naszemu tenisiście. Chwilę później rozstrzygnął partię przy swoim podaniu. Michalski obronił dwa setbole, ale przy trzecim już nie dał rady i po 48 minutach set padł łupem zawodnika gospodarzy.

Druga partia miała podobny przebieg. Już w trzecim gemie Matteo Martineau wywalczył sobie przewagę, przełamując naszego tenisistę i wychodząc na prowadzenie 2:1. W kolejnym gemie Polak miał dwie okazje na odrobienie strat, ale ta sztuka mu się nie udała. Kluczowy dla losów meczu był dziesiąty gem. Przy serwisie Francuza Daniel Michalski miał dwa breki, które dawały mu przełamanie i wyrównanie w secie na 5:5. Zamiast tego Martineau obronił się i szybko przeszedł do piłek meczowych. Wystarczyła już pierwsza i po godzinie i 34 minutach Francuz awansował do kolejnej rundy kwalifikacji.

Kluczowa dla porażki Daniela Michalskiego była tutaj przede wszystkim nieskuteczność w wykorzystywaniu okazji na przełamanie. Z sześciu takich okazji Polak nie wykorzystał ani jednej.

Mateo Martineau(FRA) [WC] – Daniel Michalski(POL) [8] 6:3 6:4