PKO Ekstraklasa: remis Jagiellonii z Cracovią, dające utrzymanie gospodarzom
Krisgola/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 20.05.2023, 17:23

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z Cracovią w meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Zdobyty punkt dał utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej zespołowi Adriana Siemieńca.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Dobry inauguracyjny kwadrans zwieńczył piękny gol Jesusa Imaza. Hiszpan dostrzegł wysoko ustawionego Lukasa Hrosso i niemal z połowy boiska pokonał Słowaka. Napastnik Jagiellonii zbliżył się w klasyfikacji strzelców do Marca Guala. Chwilę później były gracz Wisły Kraków mógł zanotować dublet, ale trafił w słupek. Dobrą okazję miał także Bojan Nastić, jednak uderzył obok bramki. Końcowe fragmenty pierwszej połowy piłkarze spędzili pod polem karnym Zlatana Alomerovicia. Ten był czujny, lecz w jednym ze starć ucierpiał na tyle, że na drugą odsłonę już nie wyszedł. Krakowiacy w niezłych okazjach posyłali piłkę nad bramką i do przerwy przegrywali.

W drugiej połowie Cracovia kontynuowała ataki. Białostoczanie głęboko cofnęli się we własne pole karne, a goście napierali coraz bardziej. Kolejne strzały były blokowane dzięki ofiarności defensywy. W 58. minucie Michał Pazdan wybijając futbolówkę głową, trafił w Tarasa Romanczuka i po golu samobójczym piłkarze Jacka Zielińskiego wyrównali. Po strzelonej bramce nadal to goście byli bliżej kolejnych bramek. W 72. minucie Patryk Makuch uderzył w słupek, a dobitkę zmarnował Michał Rakoczy. Do końca spotkania goli już na stadionie w Białymstoku nie obejrzano.

Jagiellonia Białystok - Cracovia: 1:1 (1:0)

Bramki: 14' Imaz - 59'(s.) Romanczuk

Jagiellonia: Alomerović (46' Abramowicz) - Matysik (40' Skrzypczak), Pazdan (75' Stojinović), Puerto - Prikryl, Romanczuk, Sacek, Nastić (56' Wdowik), Nguiamba (76' Kupisz) - Imaz, Gual

Cracovia: Hrosso - Jugas, Ghita, Hoskonen - Rapa, Bochnak, Knap (85' Konoplianka), Rakoczy (85' Jodłowski), Oshima (79' Atansov), Makuch - Kallman (88' Myszor)

Żółte kartki: 65' Pazdan - 82' Hoskonen

Sędzia: Karol Arys