PGNiG Superliga: pewna wygrana Azotów z Pogonią
Rafał Koszyk/PGNiG Superliga

• Data publikacji: 20.05.2023, 18:50

Trwa ostatnia kolejka PGNiG Superligi mężczyzn. W jednym ze spotkań Azoty Puławy pewnie wygrały z Pogonią Szczecin.

Szczypiorniści Pogoni wiedzieli już, że zakończą rozgrywki na ostatnim, 14. miejscu i spadną z Superligi. Na koniec sezonu mogli liczyć tylko na poprawę nastrojów oraz przerwanie serii trzech porażek. Dla zespołu z Puław kończąca się edycja krajowych zmagań przebiegła zdecydowanie poniżej oczekiwań. W ostatniej kolejce Azoty mogły jedynie powalczyć o piąte miejsce. Do awansu o jedno oczko w tabeli potrzebowali triumfu nad Pogonią oraz porażki Wybrzeża Gdańsk z MKS-em Kalisz.

Między ósmą a dziesiątą minutą meczu Pogoń zdobyła trzy kolejne bramki i odskoczyła na 7:4. Szczypiorniści Azotów przejęli prowadzenie dopiero pod koniec pierwszej odsłony po serii 4:0. Do przerwy na tablicy widniał remis 18:18. W drugiej połowie gospodarze dwukrotnie zaliczyli serię trzech kolejnych trafień. Pozwoliło im to odpowiednio na zdobycie pięciu, a potem siedmiu goli przewagi - 32:25. Ten znaczący zapas podopieczni Roberta Lisa spokojnie dowieźli do ostatniej syreny. W ostatnim meczu sezonu, przed własną publicznością wygrali 36:27. Jednak wobec zwycięstwa Wybrzeża Gdańsk zespół Azotów zakończył zmagania na szóstej pozycji.

Azoty Puławy - Sandra Spa Pogoń Szczecin 36:27 (18:18)