NBA: Nuggets jedno zwycięstwo od finału
2018 NBAE

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 21.05.2023, 12:00

Denver Nuggets pokonali ubiegłej nocy Los Angeles Lakers 119:108. Nuggets prowadzą już w rywalizacji 3:0 i są o jedno zwycięstwo od awansu do finałów NBA.

Patrząc na sezon zasadniczy murowanymi faworytami tej rywalizacji byli Nuggets. Sama faza play-off pokazała jednak, że starcia pomiędzy drużynami z Denver i Los Angeles wcale nie muszą mieć tak oczywistego przebiegu. Lakers po drodze do finału konferencji pokonali już wysoko notowanych Grizzlies oraz obrońców tytułu - Golden State Warriors. Dwa pierwsze spotkania tej serii były bardzo wyrównane, ale oba padły łupem Nuggets co stawiało Jeziorowców w trudnej sytuacji przed dwoma domowymi spotkaniami.

Przyjezdni od samego początku spotkania postawili rywalom niezwykle trudne warunki. Co prawda słabo w pierwszej kwarcie prezentował się Nikola Jokić, ale słabsza dyspozycja Serba została całkowicie przykryta znakomitą grą Jamala Murraya. Rozgrywający zdobył aż 17 punktów na 80% skuteczności. Goście zdołali dzięki temu odskoczyć rywalom na aż 12 punktów już w pierwszej partii. Po krótkiej przerwie Kanadyjczyk kontynuował bardzo dobrą grę, ale jeszcze lepiej w ekipie gospodarzy prezentował się Austin Reaves. Rzucający obrońca zanotował perfekcyjną kwartę trafiając wszystkie rzuty zarówno z gry jak i z linii osobistych. Skuteczni byli również Anthony Davis i LeBron James i Lakersi zdołali zniwelować niemal całą stratę poniesioną w pierwszej kwarcie. Po pierwszej połowie spotkania Nuggets prowadzili 58:55.

Trzecia kwarta była najbardziej wyrównaną partią w całym spotkaniu. Po stronie Lakers ciężar gry wziął na siebie Anthony Davis. W zespole przyjezdnych przez chwilę panowało natomiast bezkrólewie. Jokić wciąż wyglądał przeciętnie, a kryzys dopadł również Jamala Murraya, który tym razem nie zrealizował skutecznie choćby jednej akcji. Doskonale w całej sytuacji odnajdywał się jednak Kentavious Caldwell-Pope. Rzucający obrońca w serii z Lakers spisuje się bardzo dobrze i dzięki jego 12 punktom w trzeciej kwarcie Nuggets pozostawali w dobrej sytuacji. Przed startem ostatniej części gry drużyna z Denver prowadziła 84:82. Wydawało się, że w ostatniej partii będziemy mieli walkę do samego końca. Rywalizacja toczyła się jednak do stanu 94:93 dla gospodarzy. Od tego momentu Nuggets trafili trzy trójki z rzędu, które przeplatali doskonałą postawą w obronie. Odnalazł się również w końcu Jokić, który w tej części gry zdobył 15 punktów.

Denver Nuggets dzięki znakomitej postawie w czwartej kwarcie pokonali na wyjeździe Los Angeles Lakers 119:108. Nuggets prowadzą już w serii 3:0 i są jedno zwycięstwo od pierwszego w historii awansu do finałów NBA.

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 108:119 (20:32, 35:26, 27:26, 26:35), stan rywalizacji 3:0 dla Nuggets