ATP Rzym: Jan Zieliński i Hugo Nys podbili Rzym!
sirobi 2021

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 21.05.2023, 14:24

Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali parę Robin Haase i Botic van de Zansachulp i zdobyli swój najcenniejszy tytuł w karierze wygrywając turniej w Rzymie. Polak i Monakijczyk zagrali perfekcyjny mecz i bez większych problemów pokonali solidną, holenderską parę.

Pierwszy set przez długi czas toczył się zgodnie z regułą własnego podania. W ósmym gemie Holendrzy mieli trzy brak pointy i mieli szansę na wyjście na prowadzenie, ale Polak i jego partner zdołali się obronić. W 12. gemie Zieliński i Nys dopięli swego i wykorzystując drugiego break pointa, który był jednocześnie druga piłką setową w 39 minut zakończyli partię.

W drugim secie na korcie w Rzymie dominowali już wyłącznie Polak i Monakijczyk. Już w drugim gemie Zieliński i Nys mieli dwie okazje na wyjście na prowadzenie, ale rywale zdołali się obronić. Druga część partii naznaczone były dwoma przekłamaniami. Haase i van de Zandschulp dwukrotnie stracili swoje podanie. W siódmym gemie przy swoim podaniu Polak i jego partner szybko wyszli, na 40:15, co dawało im piłki meczowe. Wystarczyła już pierwsza i Zieliński i Nys osiągnęli ogromny sukces triumfując w zawodach rangi ATP 1000.

Jan Zieliński/Hugo Nys(POL/MON) – Robin Haase/Botic van de Zandschulp(NED/NED) 7:5 6:1