PKO Ekstraklasa: remis Warty z Piastem
Nicmar 71/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 22.05.2023, 21:13

Warta Poznań zremisowała 1:1 z Piastem Gliwice na zakończenie 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Zdobyty punkt zapewnił gościom piątą lokatę na koniec sezonu.

Ostatnie spotkania w wykonaniu obu ekip wyglądały zupełnie różnie. Warciarze mieli za sobą trzy porażki z rzędu. Gliwiczanie z kolei ostatni raz przegrali trzy miesiące temu. Początek starcia wskazywał na kolejne trzy punkty drużyny Aleksandara Vukovicia. W 5. minucie dośrodkowanie Grzegorza Tomasiewicza na gola zamienił Michał Chrapek. Pomocnik niedawno przedłużył kontrakt z Piastem. Do końca pierwszej połowy goście oddali jednak tylko jeszcze jeden strzał. Niewiele lepiej pod tym względem wyglądali poznaniacy. W 24. minucie ręką zagrał Chrapek i sędzia po obejrzeniu sytuacji na monitorze, zadecydował odgwizdanie rzutu karnego. Na jedenastym metrze piłkę ustawił Kajetan Szmyt, po czym celnie wykorzystał karnego.

Po zmianie stron działo się równie niewiele. Lepsze okazje na zdobycie bramki mieli goście. W 62. minucie zbyt lekko z dobrej pozycji główkował Jorge Felix. Najlepszą szansę miał jednak w 80. minucie Arkadiusz Pyrka. Prawy defensor wykonał solową akcję, ale jego strzał wybronił Adrian Lis. W 89. minucie na placu gry pojawili się Bartosz Kieliba i Jędrzej Hanuszczak. Pierwszy z nich po 7. latach opuszcza Wartę, a drugi został drugim najmłodszym debiutantem w PKO Ekstraklasie. Niedługo później zabrzmiał ostatni gwizdek arbitra i zespoły podzieliły się punktami.

Warta Poznań - Piast Gliwice: 1:1 (1:1)

Bramki: 24'(k.) Szmyt - 5' Chrapek

Warta: Lis - Stavropoulos (89' Kieliba), Ivanov, Szymonowicz - Grzesik (59' Destan), Kupczak (76' Szczepański), Maenpaa (76' Żurawski), Matuszewski - Savić, Zrelak (89' Hanuszczak), Szmyt

Piast: Plach - Katranis, Czerwiński, Mosór (14' Munoz), Pyrka - Hateley, Tomasiewicz, Ameyaw (74' Mokwa), Chrapek, Felix - Wilczek

Żółte kartki: 32' Grzesik, 57' Ivanov, 74' Kupczak - 20' Ameyaw

Sędzia: Patryk Gryckiewicz