Roland Garros: awans Chwalińskiej, porażka Kawy w eliminacjach
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 23.05.2023, 12:18

Maja Chwalińska awansowała do drugiej rundy kwalifikacji do wielkoszlemowego French Open. Ta sztuka nie udała się Katarzynie Kawie.

Na starcie kwalifikacji Maję Chwalińską czekało trudne zadanie. Jej rywalka Lucrezia Stefanini była rozstawiona z numerem drugim. Ponadto ostatnie miesiące to zmagania z kontuzjami przez 21-latkę. Początek spotkania zwiastował trudny set dla Polki. Włoszka wyszła na prowadzenie 2:0. Kolejne minuty należały już jednak do Chwalińskiej, która wygrała pozostałe sześć gemów. W drugiej partii 345. tenisistka w rankingu poszła za ciosem. W 40. minut oddała przeciwniczce tylko jednego gema i w świetnym stylu awansowała do drugiej rundy zmagań. O finał Polka zmierzy się z Marią Timofiejewą.

Zdecydowanie bardziej wyrównane było spotkanie Katarzyny Kawy z Carol Zhao. W tej rywalizacji lepiej zaczęła reprezentantka Polski, prowadząc 3:1. Niestety trzy kolejne przegrane gemy serwisowe spowodowały porażkę 4:6. W drugim secie ponownie to 30-latka przełamała jako pierwsza. Kanadyjka jednak potrafiła szybko odrabiać straty. Gdy set zmierzał ku tie-breakowi Kawa zanotowała breaka i wygrała 7:5. Decydująca partia przebiegała niestety pod dyktando Zhao, która szybko zwyciężyła 6:1.

Maja Chwalińska (POL) - Lucrezia Stefanini (ITA) [2]: 6:2, 6:1

Carol Zhao (CAN) - Katarzyna Kawa (POL): 6:4, 5:7, 6:1