Roland Garros: Chwalińska odpadła w półfinale kwalifikacji
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 24.05.2023, 18:11

Maja Chwalińska przegrała w drugiej rundzie kwalifikacji do French Open z Marią Timofiejewą. Rosjanka wygrała 1:6, 6:2, 6:1.

W pierwszym meczu Polka w imponującym stylu wyeliminowała Lucrezię Stefanini. Półfinał kwalifikacji okazał się jednak dużo trudniejszy. Spotkanie pomiędzy 21-latką a 19-latką miało dwie fazy. W pierwszym secie wszystko ułożyło się idealnie dla naszej zawodniczki. Po 37. minutach Chwalińska prowadziła 6:1. Niestety dalsza część meczu była w wykonaniu Polki dużo słabsza. Dwa następne sety Timofiejewa wygrała do dwóch i do jednego. Mimo porażki powrót po perturbacjach zdrowotnych 21-latki można uznać za optymistyczny. Oby tylko w kolejnych miesiącach, latach Chwalińskiej towarzyszyło zdrowie.

Maria Timofiejewa (RUS) - Maja Chwalińska (POL): 1:6, 6:2, 6:1