NHL: Stars odrabiają straty

• Data publikacji: 28.05.2023, 11:07

Dallas Stars przegrywają już tylko 2:3 w serii finałowej Konferencji Wschodniej. Dzisiaj pokonali 4:2 Vegas Golden Knights, a bohaterem został Ty Dellandrea.

Golden Knights prowadzili już 3:0 w finale konferencji. Dallas Stars wrócili do gry, a dzisiaj rozegrali kolejny mecz o życie. W Las Vegas gospodarze mogli zamknąć serię we własnej hali. Objęli prowadzenie w 14. minucie po bramce Iwana Barbaszewa. Dwie minuty później wyrównał Luke Glendening i po pierwszej tercji był remis 1:1. W drugiej części obydwie ekipy także prowadziły po jednym golu. Złoci Rycerze wrócili na prowadzenie za sprawą Chandlera Stephensona, który zakończył świetną akcję zespołu. Golden Knights nie cieszyli się długo z prowadzenia, gdyż na 2:2 wyrównał Jason Robertson.

Decydująca okazała się trzecia tercja. Bohaterem Stars został Ty Dellandrea. W połowie tej odsłony w półtorej minuty zanotował dwa trafienia. Gospodarze nie zdołali odrobić strat i przegrali 2:4. Tym samym ekipa z Dallas została w grze o triumf w konferencji. Teraz jej celem będzie doprowadzenie do decydującego meczu.

Vegas Golden Knights - Dallas Stars 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) 3:2 w serii