La Liga: Barcelona wygrała z Mallorcą; pożegnanie Alby i Busquetsa
Maria Rosa Ferre/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.05.2023, 21:00

FC Barcelona wygrała 3:0 z Mallorcą w meczu 37. kolejki La Liga. Asystę przy jednym z trafień zaliczył Robert Lewandowski.

Pożegnanie z mistrzowskim sezonem na Spotify Camp Nou rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Po kilkunastu sekundach było 1:0 po trafieniu Ansu Fatiego. Inauguracyjny kwadrans zakończył się niestety w brzydki sposób. Agresywne wejście Amatha Ndiaye w nogi Alejandro Balde skończyło się czerwoną kartką. Dodatkowo boczny obrońca Blaugrany nie był w stanie kontynuować gry. Kontuzja kolegi nie wytrąciła podopiecznych Xaviego z dobrego rytmu. Duma Katalonii całkowicie zdominowała rywala, tworząc sobie kolejne szanse na zdobycie bramek. Do przerwy jedna z nich zakończyła się sukcesem. W 24. minucie Lewandowski zagrał z pierwszej piłki do Fatiego i było 2:0. Mallorca nie oddała w 45. minutach żadnego uderzenia.

W drugiej odsłonie Barcelona dalej grała znakomicie. Strzały Julesa Kounde i Lewandowskiego odbiły się od poprzeczki. W 70. minucie trafił jednak Gavi, zdobywając drugiego gola w sezonie. Ostatni kwadrans był szczególny dla społeczności Blaugrany. Z Camp Nou pożegnali się Jordi Alba i Sergio Busquets. Wieloletni gracze Barcy zeszli z boiska przy owacji trybun. Po meczu koledzy z drużyny zrobili symboliczny szpaler, żeby uhonorować legendy.

FC Barcelona - Mallorca: 3:0 (2:0)

Bramki: 1', 24' Fati, 70' Gavi

Barca: ter Stegen - Balde (17' Roberto), Kounde, Christensen, Alba (80' Alonso) - Busquets (84' Garcia), de Jong, Gavi - Dembele (84' Torres), Lewandowski, Fati (79' Raphinha)

Mallorca: Greif - Maffeo, Gaya (46' Grenier), Valjent, Copete, Costa (87' R.Rodriguez) - D.Rodriguez (72' A.Rodriguez), Morlanes (87' Gonzalez), Baba Mohamed, Ndiaye - Muriqi (79' Prats)

Czerwona kartka: 14' Ndiaye

Sędzia: Jorge Vazquez