NHL: Las Vegas w finale Pucharu Stanleya

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 30.05.2023, 07:32

Las Vegas Golden Knights pokonało po raz czwarty Dallas Stars i zameldowało się w finale Pucharu Stanleya. Po dwóch przegranych spotkaniach mecz nr 6 przebiegł po myśli hokeistów ze Stolicy Hazardu.

Las Vegas Golden Knights po dobrym początku i trzech zwycięstwach w finale Konferencji Zachodniej zaliczyło dwie porażki z Dallas Stars, jednak w szóstym spotkaniu przypieczętowało awans do finału Pucharu Stanleya. Kluczowa do zwycięstwa okazała się pierwsza tercja, gdzie goście wprost zmietli Gwiazdy z powierzchni lodu, dominowali w każdym aspekcie gry, a swoją przewagę udokumentowali trzykrotnie umieszczając krążek w siatce (gole Carriera, Karlssona i Kolesara). W drugiej odsłonie gra się wyrównała, ale wciąż trafiali tylko Złoci Rycerze, dla których na listę strzelców wpisał się Marchessault. Gospodarze uaktywnili się w ostatnich dwudziestu minutach gry, ale na posterunku niewzruszony pozostał Adin Hill, który zachował czyste konto. Swoje statystyki podkręcić się za to udało przyjezdnym, bo ponownie trafił Karlsson, potem jeszcze asystował Amadio'wi i mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Las Vegas 6:0.

W finale Pucharu Stanleya od dłuższego czasu na rywala z zachodu czeka Florida Panthers, pierwszy mecz odbędzie się jednak w Las Vegas 3 czerwca.

Dallas Stars - Las Vegas Golden Knights 0:6 (0:3, 0:1, 0:2), stan rywalizacji 2:4, awans Las Vegas.