Roland Garros: Iga Świątek triumfuje w pierwszej rundzie turnieju!
PPP

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 30.05.2023, 19:38

Iga Świątek pokonuje Cristine Bucse i melduje się w kolejnej rundzie Rolanda Garrosa. Po nerwowym początku Polka wróciła do rewelacyjnej gry i rozbiła przeciwniczkę.

Dzisiejszy mecz był drugim pojedynkiem pomiędzy Świątek i Bucsą. Poprzednim razem Polka potrzebowała niecałej godziny, by rozgromić rywalkę w trzeciej rundzie Australian Open.

Początek pierwszego seta był bardzo niepewny i nerwowy w wykonaniu obu tenisistek. Już przy stanie 1:1 zarówno u Świątek, jak i u Bucsy zaczęły się problemy z wygraniem własnego serwisu. Obie Panie dwukrotnie traciły własne podanie i przełamywały rywalkę. Dalej gra Polki zaczęła się poprawiać, dzięki czemu coraz częściej na korcie można było oglądać dłuższe wymiany. Przy stanie 5:4 Iga zdołała odebrać podanie Hiszpance raz jeszcze, dzięki czemu zwyciężyła seta i zrobiła pierwszy krok w stronę drugiej rundy turnieju.

Druga odsłona była już koncertem gry polskiej tenisistki. Iga dominowała w każdym elemencie i ekspresowo wygrywała kolejne gemy. Świątek potrzebowała zaledwie 27 minut, by bez straty gema pokonać Hiszpankę i przypieczętować grę w kolejnej rundzie, w której zmierzy się z lepszą z pojedynku Ylena In-Albon – Clarie Liu.

Iga Świątek (1) [POL] – Cristina Bucsa [ESP] 6:4, 6:0