Roland Garros: Świątek ponownie lepsza od Liu
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.06.2023, 17:06

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy Roland Garros. Polka w godzinę i trzydzieści minut pokonała 6:4, 6:0 Claire Liu.

Po prawie trzech miesiącach los skrzyżował ponownie Igę Świątek i Claire Liu. W poprzednim starciu na kortach Indian Wells Polka nie dała szans rywalce. Podobnie było w Paryżu. Pierwszy set przypominał ten, jaki raszynianka rozegrała na inaugurację z Cristiną Bucsą. Początek należał do tenisistki obchodzącej dzień wcześniej urodziny. Proste błędy przy siatce Amerykanki doprowadziły do stanu 3:0 dla faworytki. W kolejnych minutach starsza z zawodniczek także zanotowała serię trzech gemów wygranych z rzędu. Polce udało się ponownie przełamać serwis rywalki i tym razem prowadzenia już nie straciła.

W drugiej partii znów Świątek zaczęła dobrze. Dwukrotny break dał przewagę 3:0. Sporą przewagę udokumentował kolejny gem, gdzie dwukrotna mistrzyni tej imprezy obroniła trzy break pointy. Dalsze losy potoczyły się bardzo szybko. Prosty błąd Liu spowodował wynik 5:0. Po godzinie i 20. minutach liderka rankingu serwowała na mecz. 22-latka obroniła break pointa, a chwilę później zwieńczyła spotkanie. Kolejną oponentką Świątek będzie Xinyu Wang.

Iga Świątek (POL) [1] - Claire Liu (USA): 6:4, 6:0