Pięciobój nowoczesny - finał PŚ: Gutkowski także w finale
UIPM World Pentathlon / Nuno Gonçalves

Pięciobój nowoczesny - finał PŚ: Gutkowski także w finale

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 02.06.2023, 17:29

Łukasz Gutkowski zajął 5. miejsce w swojej grupie półfinałowej i awansował do sobotniego finału zawodów finałowych Pucharu Świata, rozgrywanych w Ankarze i powalczy nie tylko o triumf w cyklu, ale także o pierwszą pięciobojową kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu. 

 

Gutkowski w środowej rundzie rankingowej szermierki odniósł 16 wygranych i w rankingu swojej grupy półfinałowej zajmował 11. miejsce. W rundzie bonusowej wygrał jedną walkę i dopisał do dorobku dwa punkty pięciobojowe. Polak świetnie spisał się na pływalni i parkurze. Dystans 200 metrów pokonał w czasie 2.07.96, co było ósmym wynikiem w grupie. W jeździe konnej nasz zawodnik jako jeden z dwóch, obok Eylula Hernandeza z Meksyku, zaliczył czysty przejazd i zmieścił się w limicie czasowym.

 

Do decydującego laser runu nasz zawodnik przystąpił z ósmego miejsca, ze stratą nieco ponad 30 sekund do Koreańczyka Juna Woongtae. Polak biegł i strzelał bardzo dobrze i po emocjonującym finiszu przeciął metę na piątej lokacie. Czołowa dziewiątka tego półfinału zmieściła się w różnicy czasu nieprzekraczającej 10 sekund. Poza finałem znalazł się między innymi świetny Egipcjanin Mohamed Elgendy.

 

W grupie najlepszy był Meksykanin Emiliano Hernandez, a w drugiej grupie zwyciężył Seo Changhwan z Korei. Wśród finalistów Gutkowski ma 17. wynik rundy rankingowej szermierki, trudno więc będzie mu powalczyć o zwycięstwo, ale wszystko jest możliwe. Przypomnijmy, że w finale wystąpi też Natalia Dominiak.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.