Fortuna 1 Liga: spokojne zwycięstwo Termaliki
Karakarakazam/ Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 06.06.2023, 22:57

Drugi półfinał barażu o awans do polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Bruk-Bet Termalicą Nieciecza a Stalą Rzeszów zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Po trafieniach Biedrzyckiego oraz Mesanovicia padł wynik 2:0.

W rywalizacjach pomiędzy tymi zespołami w fazie zasadniczej sezonu raz padł remis 2:2, a raz 2:1 triumfowała ekipa z Małopolski. Wskazanie zdecydowanego faworyta przed tym meczem nie było więc zadaniem łatwym, czy oczywistym.

Początek meczu należał do gości, którzy zaskoczyli swoją grą "Słoni". Pierwszy gol był jednak autorstwem gospodarzy. W 17. minucie Wiktor Biedrzycki uderzeniem głową pokonał nie najlepiej ustawionego Krzysztofa Bąkowskiego. W kolejnych minutach Stal była już zdecydowanie mniej groźna, a niecieczanie kontrolowali przebieg gry.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla podopiecznych Radoslava Latala. W 54. minucie Adam Radwański podał piłkę do Murisa Mesanovicia, a ten spokojnie podwyższył prowadzenie swojej ekipy. Przyjezdni nieśmiało próbowali jeszcze chociaż zdobyć kontaktowe trafienie, ale sztuka ta już im się nie udała i dzięki zwycięstwu 2:0 to Termalica podejmie na własnym obiekcie Puszczę Niepołomice w meczu, którego stawka będzie promocja do PKO BP Ekstraklasy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stal Rzeszów 2:0 (1:0)

Bramki: 17' Biedrzycki, 54' Mesanović

Termalica: Loska - Biedrzycki (66' Farbiszewski), Tekijaski, Kadlec - Radwański, Ambrosiewicz, Hilbrycht (76' Trubeha), Zawijskij - Karasek (66' Błachewicz), Śpiewak (46' Wacławek), Mesanović (82' Poznar)

Stal: Bąkowski - Głowacki, Góra, Pajnowski, Mustafajew - Wolski (89' Piątek), Poczobut, Danielewicz - Prokić (80' Wachowiak), Małecki (71' Olejarka), Michalik (81' Marczuk)

Żółte kartki: 14' Zawijskij, 23' Śpiewak

Sędzia: Krzysztof Jakubik