Puchar Niemiec: awans Borussii po dogrywce

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 31.10.2018, 21:10

Faworyci nie maja łatwego życia w Pucharze Niemiec. Wczoraj męczył się Bayern, a dziś Borussia. Dortmundczycy w spotkaniu z Unionem Berlin zapewnili sobie awans dopiero w 121. minucie, kiedy Marco Reus wykorzystał rzut karny i ustalił wynik spotkania na 3:2.

Łukasz Piszczek nie znalazł się w kadrze meczowej Borussii, ale w pierwszym składzie Unionu wyszedł Rafał Gikiewicz. Początek spotkania był spokojny. Jako pierwsi do głosu doszli Dortmundczycy, jednak ich strzały były blokowane przez obrońców albo świetnie między słupkami spisywał się Gikiewicz.

Berlińczycy potrafili odpowiedzieć, głównie za sprawą strzałów z dystansu. Piłkarzy Unionu powstrzymywał jednak Marwin Hitz. W 40. minucie Borussia wyszła na prowadzenie. Gola zdobył Christian Pulisić, który pierwszy doskoczył do odbitej piłki i umieścił ją w bramce. Union mógł wyrównać bardzo szybko. Kenny Redondo uderzył mocno, ale piłka trafiła w słupek. Na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem 1:0 dla Borussii.

W drugiej połowie na 2:0 mógł podwyższyć Raphael Guerreiro, ale jego strzał był minimalnie niecelny. W 63. minucie do remisu doprowadził Sebastian Polter. Otrzymał dobre podanie od Roberta Zulja i strzałem po ziemi pokonał bramkarza.

Dziesięć minut później Borussia ponownie była na prowadzeniu. Maximilian Philipp otrzymał podanie z prawej strony pola karnego i bez namysłu uderzył na bramkę. Z interwencja nie zdążył Gikiewicz i było 2:1. W 87. minucie po raz drugi dla Unionu trafił Polter. Ponownie podał mu Zulj, a Niemiec strzałem głową doprowadził do dogrywki.

W dogrywce świetną sytuację mieli Dortmundczycy, a konkretnie Omer Toprak, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował i trafił w słupek. Gdy już wszyscy szykowali się do rzutów karnych w polu karnym Marvin Friedrich sfaulował Puliśicia i sędzia podyktował jedenastkę. Tę pewnie na gola zamienił Marco Reus i zapewnił swojej drużynie awans do kolejnej rundy Pucharu Niemiec.

Borussia Dortmund - Union Berlin 3:2 (1:0)

Bramki: Pulisić 40', Philipp 73', Reus 120+1'(karny) - Polter 63', 87'