Criterium du Dauphine: Bjerg najlepszy na czasówce
Pierre GOUJET

• Data publikacji: 07.06.2023, 16:40

Mikkel Bjerg wygrał etap jazdy indywidualnej na czas na wyścigu w Delfinacie. Duńczyk z UAE Team Emirates został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Dzisiejsza jazda indywidualna na czas powinna mieć duży wpływ na losy klasyfikacji generalnej wyścigu. Na dodatek była dość wymagająca. Podjazdy czekały na kolarzy na początek oraz na koniec liczącej ponad 30 kilometrów trasie z Cours do Belmont-de-la-Loire.

Najlepiej pojechali duńscy kolarze. Wygrał Mikkel Bjerg z UAE Team Emirates z czasem 37:28. Drugie miejsce ze stratą dwunastu sekund zajął Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma). Trzeci rezultat uzyskał Remi Cavagna (Soudal-Quick Step) ze stratą 27 sekund. Rafał Majka (UAE Team Emirates) zajął 32. pozycję (2:15), Kamil Gradek (Bahrain-Victorious) był 53. (2:56), a Łukasz Owsian (Team Arkea Samsic) 94. (4:39).

Po wygraniu etapu jazdy na czas Mikkel Bjerg objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad Jonasem Vingegaardem wynosi 12 sekund, czyli tyle ile nadrobił na czasówce. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków jest 29. Rafał Majka.