Pięciobój nowoczesny - ME U17 i U19: tylko jeden medal w środę
UIPM World Pentathlon / Augustas Didžgalvis

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 07.06.2023, 18:59

W przedostatnim dniu rozgrywanych na Litwie młodzieżowych mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym doczekaliśmy się jednego medalu. Brąz wśród młodziczek (U17) wywalczyła nasza drużyna.

Najbliżej indywidualnego medalu była Hanna Jakubowska, która dzięki dobrym występom na pływalni i w laser runie przesunęła się na szóstą lokatę. Po rywalizacji na torze przeszkód byłą dopiero 24. Widać, że ta nowa pięciobojowa konkurencja sprawia młodym Polkom spore problemy, cała czwórka zajęła w niej odległe miejsca i w kolejnych poprawiała lokaty. Ostatecznie Maja Szondelmajer była 15., Zofia Wyczółek 18., a Zuzanna Gradoń 27. Zwyciężyła Węgierka Emma Herbak, a szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.  Węgierki triumfowały też drużynowo, drugie miejsce wywalczyły Niemki, Polki zajęły trzecie miejsce.

W finale juniorów młodszych (U19) mieliśmy tylko jednego Polaka. Igor Radomyski zanotował 19 wygranych walk, na torze przeszkód był 21., na pływalni piąty (2:04.57), a po końcowej kombinacji metę minął jako 10. Złoto wywalczył Francuz Karl Furderer. Szczegółowe wyniki TUTAJ. Drużynowo triumfowali Włosi.

Jutro w Druskiennikach na zakończenie zawodów sztafety mieszane w obu kategoriach wiekowych.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.