Siatkówka - Liga Narodów: bez niespodzianek w piątkowych meczach
DARIA JANCZYK

• Dodał: Jan Wagner
  • Data publikacji: 10.06.2023, 10:19

Kolejny długi dzień z siatkarską Ligą Narodów za nami. Piątkowe spotkania zakończyły się zwycięstwami faworytów. Zdecydowanie najwięcej emocji przyniosło starcie Brazylii z Argentyną, które Canarinhos wygrali w tie-breaku.

Jeżeli ktoś z polskich kibiców siatkówki zdecydował się zarwać noc, by obejrzeć rewanż za mecz o brąz igrzysk w Tokio, z pewnością tego nie żałował. Brazylijczycy i Argentyńczycy stworzyli bowiem fantastyczny spektakl, o wyniku którego przesądziły dwie ostatnie piłki. Niespodziewanie wicemistrzowie świata z 2014 i 2018 roku zmuszeni byli dwukrotnie gonić wynik. I choć w czwartym secie przegrywali już 11:15 i 15:18, ostatecznie udało im się doprowadzić do remisu 21:21, a następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i doprowadzić do tie-breaka. W nim żaden z zespołów nie był w stanie zbudować sobie większej przerwami, a gdy na tablicy wyników widniał rezultat 13:13, jasne było, że o losach tego meczu rozstrzygnąć może jedna skuteczna akcja. Tę udało się przeprowadzić Brazylijczykom, którzy wygrali 15:13 i cały mecz 3:2.

Swoje mecze wygrali w piątek także aktualni mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy. Francuzi przegrali wprawdzie drugiego seta z Chińczykami 23:35, jednak w pozostałych trzech partiach nie pozwolili rywalom nawet na przekroczenie granicy dwudziestu „oczek” i triumfowali pewnie 3:1. Podobny przebieg miało starcie Włochów z Kubańczykami. Ci drudzy wyrównaną walkę byli w stanie nawiązać jedynie w trzeciej odsłonie. W pozostałych na parkiecie dominowali siatkarze z Italii i to oni cieszyli się z wygranej 3:1.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisali również Japończycy i Holendrzy. Ci pierwsi mimo porażki w pierwszym secie pokonali ostatecznie Serbów 3:1. Z kolei Pomarańczowi nie dali najmniejszych szans Niemcom, wygrywając 3:0. Wyrównana była w tym meczu jedynie druga partia, zakończona bardzo długą grą na przewagi (33:31).

W piątek na parkiecie pojawili się również biało-czerwoni, którzy odnieśli trzecie zwycięstwo, pokonując 3:2 Bułgarów. Więcej o tym meczu pisaliśmy tutaj.