Eurocup: przełamanie Arki Gdynia

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 31.10.2018, 22:23

Asseco Arka Gdynia odniosła dziś swoje premierowe zwycięstwo w rozgrywkach Eurocup. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza pokonali francuski Limoges 87:78. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięzców był Josh Bostic, który rzucił 16 punktów.

Koszykarze Arki we wcześniejszych spotkaniach nie byli nawet blisko zwycięstwa. Dzisiejsze spotkanie u siebie z Limoges było więc idealną okazją na przełamanie. Francuzi w tym sezonie nie błyszczą, o czym świadczy niska pozycja w lidze.

Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza wyszli na mecz mocno zmobilizowani. W ataku brylowali Josh Bostic, który zdobył w pierwszej kwarcie osiem punktów oraz Robert Upshaw. Po 10. minutach było 24:10 dla polskiej ekipy. W drugiej kwarcie do głosu doszli koszykarze Limoges. Francuzi odrobili część strat i po osobistych Howarda zbliżyli się na trzy oczka.

Trzecia kwarta upłynęła pod dyktando gospodarzy. Kolejne skuteczne akcje Upshawa oraz rozkręcającego się Jamesa Florence'a napędzały Arkę. Po trzech kwartach było 69:52 i wydawało się, że premierowe zwycięstwo polskiej ekipy jest już niezagrożone. Niestety w ostatniej odsłonie w ich szeregi wkradł się chaos. Zawodnicy Limoges niwelowali przewagę, a w pewnym momencie zanotowali nawet serię dwunastu punktów bez odpowiedzi. Przy stanie 77:73 odpowiedzialność na swoje barki wział Florence. Amerykanin trafił dwa razy zza łuku, tym razem definitywnie przesądzając o losach meczu.

Mimo zwycięstwa Arka Gdynia wciąż zajmuje w tabeli grupy B ostatnie miejsce. Za tydzień Gdynianie zagrają na wyjeździe z Lokomotiwem Kubań. W pierwszym spotkaniu Rosjanie wygrali 80:73.

Arka Gdynia - Limoges CSP 87:78 (24:10, 20:29, 25:13, 16:24)

Arka: Josh Bostic 16, Robert Upshaw 15, James Florence 13, Marcel Ponitka 9, Adam Łapeta 8, Krzysztof Szubarga 7, Dariusz Wyka 7, Mikołaj Witliński 7, Deividas Dulkys 5, Jakub Garacz 0.

Limoges: Samardo Samuels 20, William Howard 15, Jonathan Rousselle 15, Dwight Hardy 13, Damien Inglis 10, Isaiah Miles 2, Jerry Boutsiele 2, Axel Bouteille 1, London Perrantes 0.