Tour de Suisse: Kueng najlepszy w czasówce na otwarcie
Ulan/Inti Runa

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 11.06.2023, 17:45

W Einsiedeln rozpoczęła się 86. edycja Tour de Suisse. Na otwarcie wyścigu triumfował Stefan Kueng.

Tegoroczna edycja wyścigu rozpoczęła się od płaskiej, niespełna 13-kilometrowej jeździe indywidualnej na czas po drogach Einsiedeln. Na starcie stanęło trzech reprezentantów Polski, a byli nimi: Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), Maciej Bodnar (TotalEnergies) oraz Filip Maciejuk (Bahrain-Victorious).

Na przestrzeni całej rywalizacji najlepszy czas 13:31 uzyskał Stefan Kueng (Groupama-FDJ). Szwajcar szczególnie dobrze pokazał się w drugiej części trasy, podczas której z nawiązką odrobił stratę sekundy do prowadzącego na pierwszym pomiarze czasu Magnusa Sheffielda (INEOS Grenadiers). Natomiast sam Sheffield etap skończył na czwartej lokacie. Drugą pozycję ze stratą sześciu sekund do Kuenga zajął wracający do rywalizacji po Giro d'Italia, Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step). Na trzecim miejscu, 10 sekund za Kuegiem znalazł się Wout van Aert (Jumbo-Visma).

Najwyżej spośród reprezentantów Polski, na 29. lokacie został sklasyfikowany Michał Kwiatkowski. Filip Maciejuk był 58., a Maciej Bodnar 99.