Tour de Suisse: Skjelmose najlepszy w całym wyścigu
Felouch Kotek/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 18.06.2023, 20:10

Mattias Skjelmose został zwycięzcą 86. edycji Tour de Suisse. Natomiast na ostatnim etapie najlepszy był Juan Ayuso.

Na zakończenie wyścigu na kolarzy czekała jazda indywidualna na czas z Sankt Gallen do Abtwil. 26-kilometrowa trasa była w większości płaska.

Najlepszy na sam koniec wyścigu okazał się Juan Ayuso (UAE Team Emirates), który trasę pokonał w czasie 32:25. O osiem sekund gorszy od Hiszpana był Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step). Trzecie miejsce zajął Mattias Skjelmose (Trek-Segafredo), który stracił do Ayuso dziewięć sekund. 30. lokatę zajął Michał Kwiatkowski, a 56. Maciej Bodnar.

W całym wyścigu najlepszy był Mattias Skjelmose, który w ostatecznej klasyfikacji o dziewięć sekund pokonał Juana Ayuso. Najniższy stopień podium zajął Remco Evenepoel. Duży spadek w klasyfikacji zaliczył Felix Gall. Austriak przed ostatnim etapem był drugi, a ostatecznie wyścig zakończył na ósmym miejscu.