Siatkówka - LN: łatwe zwycięstwa faworytów i porażka mistrzów olimpijskich
Daria Jańczyk

• Dodał: Jan Wagner
  • Data publikacji: 22.06.2023, 12:39

Za nami kolejny dzień meczów siatkarskiej Ligi Narodów. Poza zakończonym w tie-breaku starciem biało-czerwonych większość pojedynków rozstrzygnęła się w trzech setach na korzyść faworyzowanych zespołów. Z tego schematu wyłamali się jedynie Argentyńczycy.

Brązowi medaliści igrzysk w Tokio przegrali pierwszego seta z Francuzami 22:25. Druga partia także długo układała się po myśli Trójkolorowych, którzy prowadzili 14:11 i 16:14. W końcówce dali się jednak dogonić Argentyńczykom, którzy zachowali więcej zimnej krwi i wygrali ostatecznie 26:24. Ten comeback nakręcił siatkarzy z Ameryki Południowej, którzy w dwóch kolejnych partiach nie dali szans mistrzom olimpijskim. W obu prowadzili od początku do końca, triumfując finalnie 25:21 i 25:20.

Zdecydowanie mniej emocji mieliśmy w pozostałych środowych spotkaniach. Irańczycy wyraźnie przegrali dwie pierwsze partie meczu z Włochami, jednak wydawało się, że uda im się doprowadzić do czwartej odsłony. Prowadzili już bowiem 24:20, ale przegrali sześć kolejnych akcji i w konsekwencji całego seta 24:26. Swoich szans w meczu z Amerykanami nie wykorzystali również Chińczycy. W pierwszej partii roztrwonili oni aż pięciopunktowe prowadzenie, następnie nie wykorzystali dwóch piłek setowych i ostatecznie przegrali 26:28. Kolejne dwa sety siatkarze z USA wygrali już łatwo i cały mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Swoje spotkania 3:0 wygrali także Słoweńcy, którzy nie dali szans Kanadyjczykom oraz Japończycy. Siatkarze z kraju Kwitnącej Wiśni pozwolili Kubańczykom na zdobycie zaledwie 21, 16 i 21 punktów w kolejnych partiach.