Kraków 2023 - BMX Freestyle: złote medale dla Miculycowej i Reilly'ego

• Data publikacji: 22.06.2023, 18:20

Za nami finały w kolarstwie BMX Freestyle na Igrzyskach Europejskich 2023. Złote medale zdobyli Czeszka Iweta Miculycowa oraz Brytyjczyk Kieran Darren Reilly. Wiktoria Maciuk zajęła 10. miejsce.

W gronie dwunastu finalistek znalazła się jedna Polka. Dla Wiktorii Maciuk sukcesem był już sam awans do finału. W pierwszym przejeździe Polka uzyskała wynik 36,33. W drugim zaś otrzymała nieco niższą notę - 33,33. Tym samym pierwsza próba pozwoliła jej ostatecznie na zajęcie dziesiątej pozycji. Najlepsza okazała się Iweta Miculycowa. Czeszka długo prowadziła z wynikiem 76,33, ale później poprawiła się na 82,33 i sięgnęła po mistrzowski tytuł. Drugie miejsce zajęła Niemka Kim Lea Mueller (79,66), a trzecia była Francuzka Laury Perez (77,00). Tuż za podium uplasowała się główna faworytka i zwyciężczyni kwalifikacji, Nikita Ducarroz.

10. Wiktoria Maciuk 36,33

Wśród mężczyzn rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Dwa znakomite przejazdy zanotował Kieran Darren Reilly. W drugim Brytyjczyk zdobył notę 92,33, który pozwoliła mu zdobyć złoty medal. I to mimo mocnemu atakowi Anthony'ego Jeanjeana w drugiej próbie. Francuz w pierwszej części zaliczył wywrotkę, a później poprawił się na 90,80 i awansował na drugą pozycję. Podium uzupełnił Declan Lee Brooks z wynikiem 87,40. Piotr Leszczyński i Patryk Teul odpadli w kwalifikacjach.