Kraków 2023 - tenis stołowy: czwarte miejsce Natalii Bajor

Kraków 2023 - tenis stołowy: czwarte miejsce Natalii Bajor

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 27.06.2023, 20:56

Dwie szanse na medal igrzysk europejskich miała dziś Natalia Bajor, ale ostatecznie zajęła 4. miejsce, co i tak jest świetnym wynikiem. Po złote medale w grze pojedynczej sięgnęli Rumunka Bernadette Szocs i .

 

Półfinały turnieju pań były jednostronnymi widowiskami, oba zakończyły się po czterech setach. Najpierw Xiaoxin Yang z Monako pokonała w takim stosunku Elizabetę Samarę, zapewniając pierwszy w historii igrzysk europejskich medal dla swojego kraju. Identyczny przebieg miało spotkanie Natalii Bajor z Bernadette Szocs. Polka, która w Krakowie sprawiła już sporo miłych sensacji tym razem nie miała zbyt wiele do powiedzenia w starciu z bardziej doświadczoną i utytułowaną rywalką. Rumunka wygrała sprawnie i szybko, w czterech setach do 6, 9, 3 i 5. 

 

Mecz o brązowy medal między Samarą a Bajor był bardzo wyrównany. Pierwszą partię do 9 wygrała Rumunka, Polka odpowiedziała wysoką wygraną do 4. W trzeciej partii znów lepsza byłą Samara, choć nasza zawodniczka miała piłkę setową. Po chwili było już 1:3. Nasza zawodniczka dzielnie się broniła, wygrała dwie kolejne partie, obie do 9. Ostatnie słowo należało do Rumunki, która decydującego seta wygrała do 7. Bajor na czwartym miejscu, ale ma wielkie powody do radości i dumy - to największy sukces w jej karierze. Po złoto sięgnęła Bernadette Szocs, która w finale pokonała 4:3 Xiaoxin Yang.

 

Wśród mężczyzn triumfował Francuz Felix Lebrun, pokonując w finale Portugalczyka Marcosa Freitasa. Brązowy medal dla Alexisa Lebruna, brata Felixa. Od jutra w Krakowie turnieje drużynowe.

 

Półfinały singla kobiet:

Bernadette Szocs (Rumunia) - Natalia Bajor (Polska) 4:0 (6, 9, 3, 5)

Elizabeta Samara (Rumunia) - Xiaoxin Yang (Monako) 0:4 (-9, -5, -9, -4)

 

O 3. miejsce kobiet:

Natalia Bajor (Polska) - Elizabeta Samara (Rumunia) 3:4 (-9, 4, -11, -7, 9, 9, -7)

 

Finał kobiet:

Xiaoxin Yang (Monako) - Bernadette Szocs (Rumunia) 3:4 (4, 7, -7, 8, -11, -9, -3)

 

Półfinały mężczyzn:

Alexis Lebrun (Francja) - Marcos da Silva Sousa Freitas (Portugalia) 2:4 (-9, 7, 8, -10, -8, -6)

Felix Lebrun (Francja) - Andrej Gacina (Chorwacja) 4:0 (9, 4, 3, 11)

 

O 3. miejsce mężczyzn

Alexis Lebrun (Francja) - Andrej Gacina (Chorwacja) 4:0 (walkower)

 

Finał mężczyzn:

Marcos da Silva Sousa Freitas (Portugalia) - Felix Lebrun (Francja) 3:4 (9, -5, -5, 4, 6, -2, -11)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.