Liga Narodów: bez niespodzianek we wtorkowych meczach
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 27.06.2023, 19:40

Czas na ostatnie turnieje fazy zasadniczej Ligi Narodów kobiet. W Korei Południowej i Tajlandii reprezentacje rozpoczęły ostateczną walkę o miejsce w finale rozgrywek. To mają zapewnione już Polki, które ostatnią serię spotkań rozpoczną środowym meczem ze Stanami Zjednoczonymi.

Zmagania w koreańskim Suwon otworzył pojedynek Niemiec z Dominikaną. Faworytkami były plasujące się wyżej w tabeli podopieczne Vitala Heynena i zgodnie z przewidywaniami wygrały mecz 3:1. Holenderki powalczyły, ale tylko w trzeciej odsłonie potrafiły znaleźć sposób na pokonanie rywalek. Największą różnicę Niemki robiły na linii zagrywki, która przyniosła im 9 punktów w meczu. W ofensywie natomiast świetnie spisywały się skrzydłowe - Lena Stigrot i Hanna Orthmann.

Również wynikiem 3:1 zakończyło się spotkanie Bułgarii z gospodyniami turnieju - Koreą Południową. Zespoły zafundowały nam czterosetowe widowisko, w którym niestety dominowały błędy. Bułgaria prowadziła już w meczu 2:0, ale Koreanki obudziły się w trzeciej partii. Po wygranym przez azjatycką drużynę secie wydawało się, że może są one w stanie jeszcze nawiązać walkę w tym meczu. Bułgarki jednak zupełnie zdominowały ostatnią odsłonę, gromiąc rywalki do 15 i inkasując komplet punktów.

Niespodzianki nie było też w meczu Kanady z Chorwacją, który w trzech setach wygrały siatkarki z Kraju Klonowego Liścia. Nie przyszło im to jednak tak łatwo jak mogłoby się wydawać. Chorwatki robiły, co mogły, aby przedłużyć losy rywalizacji i były tego bardzo bliskie w trzecim secie, prowadząc 25:24. Mimo swoich szans to Kanadyjki rozstrzygnęły zaciętą końcówkę na swoją korzyść. W decydujących momentach nie zawodził blok i liderka drużyny Alexa Gray, która w całym spotkaniu zdobyła 20 punktów.

Na koniec dnia przed własną publicznością reprezentacja Tajlandii podejmowała Holandię. Zaczęło się ciekawie, gdyż pierwszą odsłonę rozstrzygnęła gra na przewagi. Zwyciężyła ją Holandia i to napędziło Pomarańczowe do jeszcze lepszej gry w kolejnych setach. Siatkarki z Królestwa Niderlandów zdominowały rywalki świetną dyspozycją na zagrywce oraz w bloku i triumfowały w całym meczu 3:0.

Wyniki wtorkowych spotkań w Lidze Narodów kobiet:

Niemcy - Dominikana 3:1 (25:19, 25:18, 18:25, 25:21)
Chorwacja - Kanada 0:3 (21:25, 21:25, 26:28)
Bułgaria - Korea Południowa 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 25:15)
Tajlandia - Holandia 0:3 (26:28, 18:25, 20:25)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.