Kraków 2023 - dzień 11. [ZAPIS LIVE]
Roberto Castro/brasil2016.gov.br, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 30.06.2023, 22:30

Igrzyska powoli zbliżają się do końca, ale nie oznacza to, że emocje już opadły. Dziś może okazać się, że Polacy zdobędą medal w ponad połowie sportów znajdujących się w programie zawodów. Ale będziemy też walczyć o polepszenie dorobku w tych dyscyplinach, w których medale już mamy. Zapraszamy na relację!

Program dnia

Starty Polaków

Relacja na żywo

Na tym kończymy dzisiejszą relację. Zapraszamy na jutrzejszy, ostatni akcent Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Teqball - Jednak przegrali z pogodą. Dzisiejszy półfinał Polaków z Węgrami został przełożony na jutrzejsze popołudnie.

Teqball - Polacy przegrali pierwszego seta półfinału z parą węgierską, ale do rozstrzygnięcia jeszcze daleko, bo na Rynku zaczęło padać. Wprawdzie nie na długo, ale mecz został na razie przerwany, by można było osuszyć teren gry.

Teqball - Mamy półfinał! Na przewagi, ale się udało. Marek Pokwap i Adrian Duszak wygrywają w III secie 13:11 i są już w strefie medalowej.

Teqball - Awaria oświetlenia przy stanie 1:1 i 9:7 w III secie w ćwierćfinale debla, w którym Polacy grają z Francuzami. Przypomnijmy, że przez warunki pogodowe rano (zawodnicy grają na Rynku w Krakowie), zawody rozpoczęto ze sporym opóźnieniem.

Badminton - Poznaliśmy medalistów w deblach. Wśród pań triumfowały, zgodnie z oczekiwaniami Gabi i Stefani Stojewa. Dla Bułgarek, które pokonały w finale Holenderki Deborę Jille i Cheryl Seinen, to drugie złoto igrzysk europejskich i w sumie piąty tytuł mistrzowski w Europie. Wśród mężczyzn triumfowali Duńczycy Kim Astrup i Anders Rasmussen, pokonując w finale Bena Lane i Seana Vendy z Wielkiej Brytanii.

Teqball - Udanie turniej deblistów rozpoczynają Adrian Duszak i Marek Pokwap. W pierwszym meczu fazy grupowej pokonują 2:0 parę z Austrii, a w drugim z Ukrainy. Teraz pora na ćwierćfinały.

Skoki narciarskie: Podium uzupełnili drugi Hoerl i trzeci Phillip Raimund.

Skoki narciarskie: DAWID KUBACKI!!! Polak wygrał konkurs na dużej skoczni i zdobył złoty medal!

Skoki narciarskie: Dawid Kubacki co najmniej srebrnym medalistą! 134,5 metra i prowadzenie. Został tylko Jan Hoerl.

Skoki narciarskie: Piotr Żyła nie zdobędzie medalu. 130 metrów Polaka i czwarta lokata.

Skoki narciarskie: Aleksander Zniszczoł 127,5 metra i czwarte miejsce.

Skoki narciarskie: Na prowadzeniu Fatih Arda Ipcioglu, a do końca pozostało dziesięciu skoczków, w tym trzech biało-czerwonych.

Skoki narciarskie: Paweł Wąsek 127 metrów i łącznie piąta lokata.

Skoki narciarskie: Kamil Stoch tylko 122,5 metra i ostatnie miejsce.

Skoki narciarskie: Rozpoczęła się druga seria.

Skoki narciarskie: Po pierwszej serii prowadzi Jan Hoerl. W pierwszej dziesiątce znajduje się trzech Polaków. Dawid Kubacki jest drugi, Piotr Żyła czwarty, a Aleksander Zniszczoł szósty.

Skoki narciarskie: Dawid Kubacki skoczył 139 metrów i drugie miejsce z niewielką stratą do Jana Hoerla.

Skoki narciarskie: Piotr Żyła 136,5 metra i trzecie miejsce.

Judo - Po złoty medal w rywalizacji drużynowej sięgnęli Gruzini. W finale okazali się oni wyraźnie lepsi od Niemców, których pokonali 4:1.

Skoki narciarskie: Kolejna przerwa w zawodach. Do końca pierwszej serii pozostało sześciu skoczków.

Skoki narciarskie: Kamil Stoch po skoku na 127 metrów zajmuje 16. lokatę.

Skoki narciarskie: Do końca pierwszej serii pozostało dziesięciu zawodników. Najlepszy z Polaków, Zniszczoł, jest trzeci.

Skoki narciarskie: Paweł Wąsek skoczył 130 metrów i zajmuje drugie miejsce.

Skoki narciarskie: Aleksander Zniszczoł z powodu zbyt silnego wiatru długo czekał na swój skok. Ostatecznie Polak z obniżonej belki uzyskał 136 metrów i objął prowadzenie.

Judo - Za nami pojedynki o brązowe medale w rywalizacji drużynowej. W pierwszym z nich Holendrzy pokonali Francuzów 4:1, a w drugim Włosi okazali się lepsi od Portugalczyków, wygrywając 4:0.

Skoki narciarskie: Po szesnastu próbach prowadzi Hektor Kapustik z odległością 125 metrów.

Skoki narciarskie: Rozpoczął się ostatni akt skoczków na igrzyskach europejskich - konkurs na skoczni dużej. Pierwszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł, ma trzydziesty piąty numer startowy.

Pięciobój nowoczesny - Reasumując: W laser runie rewelacyjnie pobiegł Giorgio Malan, sięgając niezagrożenie po złoty medal. Zaciętą walkę o drugie miejsce stoczyli Csaba Bohm i Joseph Choong, lepszy minimalnie był Brytyjczyk. Łukasz Gutkowski finiszował ósmy, co wystarczyło do olimpijskiej kwalifikacji. Wywalczyli ją też prócz wspomnianej czwórki Valentin Prades z Francji, Marvin Dogue z Niemiec, Oleksandr Tovkai z Ukrainy i Alexandre Dallenbach ze Szwajcarii.

Teqball - Kolejny krążek zdobyliśmy w teqballu. Program zawodów uległ nieco zmianie, głównie przez warunki pogodowe, przez co wcześniej rozpoczęto i zakończono zmagania debla pań. Śpieszymy donieść, że zwycięsko z meczu o brąz wyszły Alicja Bartnicka i Ewa Kamińska.

Kickboxing - Jesteśmy też Państwu winni informacji dotyczących polskich kickbokserów. Wczoraj do półfinałów awansowało ich pięcioro. Jutro z tej piątki powalczy tylko jeden. Robert Krasoń (FC -86 kg) wygrał z przeciwnikiem z Gruzji 2:1 i będzie walczył o złoto. Kinga Szlachcic, Karolina Juja, Oskar Sobański i Jakub Pokusa zostają jednak brązowymi medalistami Igrzysk Europejskich.

Pięciobój nowoczesny - Malan pierwszy, Csaba Bohm drugi, Joseph Choong trzeci, Gutkowski ósmy z kwalifikacją olimpijską!

Strzelectwo: Jessica Rossi i Giovanni Pellielo najlepsi w rywalizacji drużyn mieszanych w trapie. W finale Włosi pokonali brytyjski duet Lucy Hall/Matthew Coward-Holley 6:4.

Pięciobój nowoczesny - Giorgio Malan niezagrożony biegnie po złoty medal. Gutkowski ciut z tyłu, ale chyba w czołowej ósemce.

Pięciobój nowoczesny -Malan dalej z przodu, Gutkowski nieco traci, jest około szóstego-ósmego miejsca.

Pięciobój nowoczesny -Włoch Malan po drugim strzelaniu na prowadzeniu. Gutkowski czwarty!

Pięciobój nowoczesny -Dogue i Prades na początku, Gutkowski szósty, ale blisko.

Pięciobój nowoczesny - Ruszyli.

Pięciobój nowoczesny - Na pływalni najlepszy czas uzyskał Miles Pillage - 1:56.18, kilku innych zawodników zeszło jeszcze poniżej 2 minut. Łukasz Gutkowski na miarę swoich możliwości - 2:05.48. Przed laser runem na prowadzeniu Marvin Dogue i Valentin Prades z identycznym dorobkiem punktowym. Łukasz Gutkowski jest szósty, tracąc do liderów tylko 6 sekund. Aż dziewięciu zawodników ruszy do laser runa w ciągu pierwszych 15 sekund. Start za 10 minut.

Beach soccer - Fatalnie strzelały rzuty karne reprezentantki Polski. Niestety, brązowy medal dla Portugalii po wygranej 3:0. Szkoda meczu, bo Polki były lepsze i medal był do wygrania.

Kajakarstwo górskie - Ależ ona jest niesamowita! Klaudia Zwolińska dziś zdobyła srebro w K1, jutro popłynie w półfinale C1, a jeszcze później powalczy w zawodach crossu. W eliminacjach Polka uzyskała 5. czas. Aleksandra Stach i Dominika Danek na miejscach 31. i 32.

Beach soccer - Będą rzuty karne! Trzymamy kciuki za Polki!

Beach soccer - Trzy dodatkowe minuty na rozstrzygnięcie w meczu o brąz. Innes Cruz strzeliła na 2:2 i ten wynik utrzymał się do końca.

Pięciobój nowoczesny - Jedna wygrana walka i dwa dodatkowe punkty Gutkowskiego. Cztery wygrane zanotował Csaba Bohm. Czołówka przed pływaniem i laser runem: 1. Valentin Prades 540 pkt; 2. Marvin Dogue 537 pkt; 3. ŁUKASZ GUTKOWSKI 532 pkt.

Kajakarstwo górskie - Za nami kwalifikacje kajakowego crossu mężczyzn. Bardzo dobrze zaprezentował się w nich Mateusz Polaczyk, który był 6. Tadeusz Kuchno i Kacper Sztuba w końcówce stawki po tym, jak otrzymali kary.

Beach soccer - 24 minuty za nami. Ema Toscano wyrównała w 22. minucie po szczęśliwej zmianie kierunku piłki, ale fenomenalnie odpowiedziała bramkarka Dominika Dewicka strzałem z dystansu.

Badminton - Znamy już skład wszystkich finałów igrzysk europejskich. Single: Carloina Marin-Mia Blichfeldt i Viktor Axeslen - Christo Popov, deble: Stojewa/Stojewa - Jilles/Seinen oraz Rasmussen/Astrup - Lane/Vendy i mikst: Gicquel/Delrue - Tabeling/Piek. Deble rozstrzygną się jeszcze dziś po 18, mikst i single jutro.

Pięciobój nowoczesny - CZYSTY PRZEJAZD ŁUKASZA GUTKOWSKIEGO! Komplet punktów zdobył jeszcze tylko Marvin Dogue! Brawo dla Polaka! Obcenie nasz pięcioboista jest trzeci, wyprzedzają go tylko Valentin Prades i Dogue!

Beach soccer - Znakomity strzał Katarzyny Nowak daje Polkom po pierwszej tercji prowadzenie z reprezentacją Portugalii. Przed nami drugie 12 minut.

Pięciobój nowoczesny - Rozpoczął się finał mężczyzn od jazdy konnej. Czekamy na występ Łukasza Gutkowskiego, który po rundzie rankingowej szermierki zajmuje wysokie, szóste miejsce. Walczy o medal, ale przede wszystkim olimpijską kwalifikację. Tej drugiej jest bardzo blisko, musi się wystrzegać grubych wpadek i bilet do Paryża powinien mieć w kieszeni.

Beach soccer - Polki zaczynają mecz o medal z Portugalkami. Oby to był udany rewanż za fazę grupową.

Kajakarstwo górskie - Na 15:05 jest przewidziany początek eliminacyjnej rywalizacji w kajakowym crossie mężczyzn - z trzema Polakami: Tadeuszem Kuchno, Kacprem Sztubą i Mateuszem Polaczykiem. Zaraz po nich - o 15:50 - ruszą kajakarki: Dominika Danek, Aleksandra Stach i Klaudia Zwolińska.

Badminton - Wygrywa Viktor Axelsen i jutro powalczy o czwarty w karierze tytuł mistrza Europy, Jego rywalem będzie albo Christo Popov, albo Misha Zilberman.

Badminton - Przeciwniczką Caroliny Marin w finale singla będzie Mia Blichfeldt. Trwa obecnie drugi set półfinału sinlistów. W pierwszym Viktor Axelsen wygrał z Tomą Juniorem Popovem 21:17.

Pięciobój nowoczesny - Alice Sotero z Włoch ze złotym medalem igrzysk europejskich! Srebro dla Hiszpanki Laury Heredii, a brąz dla Olivii Green z Wielkiej Brytani. Prócz tej trójki kwalifikację olimpijską wywalczyły według naszych wyliczeń Laura Asadauskaite z Litwy, Marie Oteiza z Francji, Michelle Gulyas z Węgier, Annika Zillekens z Niemiec i Lucie Hlavackova z Czech.

Strzelectwo: Zmagania w drużynowej rywalizacji mężczyzn w pistolecie szybkostrzelnym dobiegły końca. Najlepsi okazali się reprezentanci Francji (Clement Bessaguet/Yan Chesnel/Jean Quiquampoix), którzy w finale pokonali 16:2 Czechów (Martin Podhrasky/Matej Rampula/Martin Strnad). Na najniższym stopniu podium uplasowali się Włosi: Riccardo Mazzetti, Andrea Morassut oraz Massimo Spinella.

Beach soccer - Znowu przegrywamy mecz w głupi sposób. Po bramkach Mateusza Kiklaisza i Witolda Ziobera nasi prowadzili 2:0, ale bramka Glutskyiego oraz dwie bramki Voitoka sprawiają, że nasi kończą zmagania na 8. lokacie...

Kajakarstwo górskie - KLAUDIA ZWOLIŃSKA ZDOBYŁA SREBRNY MEDAL NA MISTRZOSTWACH EUROPY I ZARAZEM IGRZYSKACH EUROPEJSKICH! Poważne błędy Eleny Lilik i ostatnie miejsce, a jej rodaczka, która była dziesiąta w półfinale, zdobyła złoto. Natalia Pacierpnik czwarta ze stratą ponad trzech sekund do podium. Brawo dla naszych kajakarek!

Strzelectwo: Sandra Bernal i Piotr Kowalczyk nie awansowali do strefy medalowej w rywalizacji drużyn mieszanych w trapie. Polski duet zdobył 141 punktów i zakończył eliminacje na siódmym miejscu.

Kajakarstwo górskie - W końcówce już zabrakło sił Natalii Pacierpnik. Walczyła o miejsce w czołowej trójce, ale obecnie ma czwarty wynik. TYM SAMYM KLAUDIA ZWOLIŃSKA JUŻ Z MEDALEM!

Kajakarstwo górskie - Jest druga Klaudia Zwolińska. Szkoda czterech sekund karnych, ale Polka przegrała jedynie niecałe dwie sekundy z Funk. Wiemy, że mamy medal, bo na starcie dwie zawodniczki, w tym Natalia Pacierpnik!

Kajakarstwo górskie - Ricarda Funk nadal jako jedyna z wynikiem poniżej 100. Liczymy na to, że za chwilę się to zmieni. Przed nami starty polskich kajakarek - najpierw Klaudia Zwolińska.

Kajakarstwo górskie - Po czterech przejazdach prowadzi Ricarda Funk, która jako pierwsza pokonała trasę. Coraz bliżej występów Klaudii Zwolińskiej i Natalii Pacierpnik.

Pięciobój nowoczesny - W rundzie bonusowej szermierki aż osiem punktów wywalczyła ostatnia jak na razie w finale Lucie Hlavackova. O 6 punktów wzbogaciła się Marie Oteiza. Przed pływaniem na prowadzeniu Alice Sotero przed Rebeccą Castaudi i Michelle Gulyas.

Kajakarstwo górskie - Jiri Prskawec najlepszy w półfinale i najlepszy także w finale. Czech wygrał z dużą przewagą i został mistrzem Europy oraz igrzysk. Srebro dla Martina Dougouda ze Szwajcarii, a podium uzupełnił Brytyjczyk Joseph Clarke, który startował jako pierwszy. Za kilka minut bardzo interesujący nas finał kobiet.

Beach soccer - Po drugich 12 minutach w meczu Polska - Ukraina nadal nie mamy bramek.

Badminton - Carolina Marin w finale! Pokonała Kirsty Gilmour 21:13 i 21: 11. Hiszpanka zagra jutro o siódmy tytuł mistrzyni Europy z... Tego dowiemy się po spotkaniu Mii Blichfeldt i Jenjiry Stadelmann.

Beach soccer - Po pierwszej połowie nasi reprezentanci remisują bezbramkowo z Ukrainą.

Kajakarstwo górskie - Rozpoczyna się finał mężczyzn w K1. Niestety, żaden z reprezentantów Polski nie awansował do stawki dziesięciu finalistów. Bardziej czekamy na finał kobiet o 13:10 z udziałem dwóch naszych reprezentantek.

Beach soccer - Ruszyło już starcie mężczyzn o 7. miejsce, w którym Polacy mierzą się z Ukrainą. Trzymamy kciuki za dobre zakończenie turnieju naszych zawodników.

Pięciobój nowoczesny - Trzy zawodniczki bez straty punktu kończą jazdę konną - Rebecca Castaudi, Laura Heredia i Luca Barta. Liderką obecnie Alice Sotero.

Judo - Przegrywamy z Węgrami 1:4. Julia Kowalczyk powalczyła bardzo ambitnie w bardzo długim, blisko 15-minutowym pojedynku, ale pod koniec walki to Węgierka była aktywniejsza i wykonała udaną akcję na waza-ari.

Badminton - I druga partia wygrana przez Ronana Tabelinga i Selenę Piek. Holendrzy w finale. Pora na starcie Caroliny Marin i Kirsty Gilmour.

Kajakarstwo górskie - Ależ kapitalny występ obu Polek! Eleina Lilik z Niemiec wygrywa z czasem 101,79, ale zaraz za nią Natalia Pacierpnik (102,86) i Klaudia Zwolińska (103,09). BRAWO!

Judo - 3:1! Kacper Szczurowski utrzymuje nas w pojedynku po akcji na waza-ari przeciwko Richardowi Sipoczowi. Walczymy dalej: teraz Julia Kowalczyk vs. Reka Pupp.

Kajakarstwo górskie - Aktualizacja co do wyniku Natalii Pacierpnik! Liderka po przejeździe Polki - Marjorie Delassus została zdyskwalifikowana i to Natalia na razie prowadzi!

Strzelectwo: Po dwóch seriach eliminacyjnych rywalizacji drużyn mieszanych w trapie Sandra Bernal i Piotr Kowalczyk plasują się na szóstym miejscu. Do strefy medalowej awansują cztery najlepsze duety.

Judo - 3:0 dla Węgier. Jesteśmy już pod ścianą. Nie możemy przegrać żadnego pojedynku. Dużo lżejsza od rywalki Jennifer Czerlau była dużo aktywniejsza od polskiej rywalki i ta zebrała trzy kary shido, co skończyło się porażką.

Strzelectwo: O złoto w pistolecie szybkostrzelnym powalczą najlepsi w eliminacjach Francuzi, którzy zmierzą się z Czechami. Natomiast w pojedynku o trzecie miejsce Ukraińcy będą rywalizowali z Włochami. Początek starć medalowych o godzinie 12:30.

Badminton - W Tauron Arena trwa sesja poranna. Rozgrywane są półfinały miksta i gier pojedynczych. Znamy już pierwszych finalistów gry mieszanej. Delphine Delrue i Thom Gicquel pokonali w tzrech setach Marcusa Ellisa i Lauren Smith. Trwa drugi półfinał, w którym Holendrzy Ronan Tabeling i Selena Piek wygrali pierwszą partię z Mathiasem Christiansenem i Alexandrą Boeje.

Strzelectwo: Biało-Czerwoni poza strefą medalową w drużynowej rywalizacji w pistolecie szybkostrzelnym. Damian Klimek, Patryk Sakowski i Oskar Miliwek zdobyli tylko 545 punktów i uplasowali się na piątym miejscu.

Judo - Peter Safrany w dogrywce pokonuje Damiana Stępnia, który bardzo ambitnie walczył z Węgrem, był od niego dużo aktywniejszy, ale dogrywka to jedna akcja rywala i niestety jest 2:0. Teraz walka Kingi Wolszczak z Jennifer Czerlau.

Pięciobój nowoczesny - Rusza już za chwilę finał indywidualny kobiet. Na starcie 18 zawodniczek, które rywalizować będą o medale igrzysk europejskich i 8 kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Zaczynamy od jazdy konnej, do wyniku zaliczane są wyniki półfinałowej rundy rankingowej szermierki. Polek nie mamy w finale, wszystkie odpadły we wcześniejszych fazach rywalizacji.

Kajakarstwo górskie - Kapitalny przejazd Natalii Pacierpnik!!! Polka blisko finału. Czas 102,86 daje 2. miejsce. Do końca 13 zawodniczek. Jest duża szansa na finał.

Judo - Niestety, w pojedynku Elizy Wróblewskiej z Szabiną Gercsak górą Węgierka, która w pierwszej fazie walki wykonała udany atak na waza-ari i to rywale prowadzą 1:0. W kolejnym pojedynku Damian Stępień powalczy z Peterem Safranym.

Kajakarstwo górskie - 30 zawodniczek na starcie półfinału, w stawce dwie Polki - Natalia Pacierpnik oraz zwyciężczyni 1. przejazdu eliminacji - Klaudia Zwolińska.

Judo - Wegry będą rywalem Polski w walce 1/8 finału turnieju drużynowego w judo. Pojedynek na macie numer 2 bezpośrednio po niedługo rozpoczynającym się meczu Francja - Azerbejdżan.

Kajakarstwo górskie - Niesamowici Czesi na szczycie półfinałowej rywalizacji. Jiri Priskavec z czasem 88,97 wygrywa przed rodakiem Jakubem Krejcim - 89,53. Polacy na miejscach 16. Mateusz Polaczyk, 17. Dariusz Popiela i 19. Michał Pasiut.

Strzelectwo: W pierwszej fazie eliminacji w pistolecie szybkostrzelnym polska trójka Damian Klimek/Patryk Sakowski/Oskar Miliwek uplasowała się na trzecim miejscu za Ukraińcami i Czechami. Rozpoczęła się już druga faza eliminacyjna, która wyłoni cztery drużyny walczące o medale.

Kajakarstwo górskie - Ajajajaj, niestety dodatkowe dwie sekundy odjęte Dariuszowi Popielę i Polak spada na 10. miejsce za Mateusza Polaczyka. Polaków raczej w finale nie zobaczymy.

Kajakarstwo górskie - Świetny przejazd Dariusza Popieli. Polak zaliczył tylko dwa punkty karne pod koniec trasy, chociaż czekamy jeszcze na wideoweryfikację sędziów. Na ten moment czas 91,63 daje 4. miejsce.

Judo Od 10:00 zaczęła rywalizację dyscyplina, w której potrwa ona tylko jeden dzień. Turniej drużynowy gości najlepszych judoków i najlepsze judoczki Europy. Reprezentacja Polski rywalizację rozpocznie od 1/8 finału. Na razie czeka na rywali.

Kajakarstwo górskie - 15 zawodników już przejechało półfinałowy tor. Jakub Krejci, Martin Halcin i Miquel Trave to pierwsza trójka zawodów. Mateusz Polaczyk i Michał Pasiut odpowiednio na 5. i 6. miejscu.

Kajakarstwo górskie - Bardzo dobry przejazd Mateusza Polaczyka, który czasem 93,62 plasuje się na trzecim miejscu, w sąsiedztwie Michała Pasiuta, który jest 4.

Strzelectwo: W pierwszej fazie eliminacji w pistolecie szybkostrzelnym na prowadzenie wyszli Ukraińcy (Pavlo Korostylow/Maksym Horodynets/Denys Kusznirow), którzy zdobyli 870 punktów.

Kajakarstwo górskie - Znakomity przejazd Michała Pasiuta! Polak był bezbłędny i z czasem 94,53 obejmuje prowadzenie.

Kajakarstwo - Na torze kajakowym ruszyły półfinały mężczyzn w ramach zmagań K1 mężczyzn. Już jako trzeciego na torze zobaczymy Michała Pasiuta. 8. popłynie Mateusz Polaczyk, jako 28. Dariusz Popiela.

Strzelectwo: Damian Klimek, Patryk Sakowski i Oskar Miliwek zakończyli już swój udział w pierwszym etapie eliminacji w pistolecie szybkostrzelnym. Biało-Czerwoni zdobyli 865 punktów i aktualnie plasują się na pierwszym miejscu, wyprzedzając Estończyków.

Strzelectwo: Przedostatniego dnia Igrzysk Europejskich będziemy także świadkami zmagań drużyn mieszanych w trapie. Polskę w tej konkurencji reprezentują Sandra Bernal i Piotr Kowalczyk. Kwalifikacje wystartują o godzinie 9:00.

Strzelectwo: Już o 8:45 rozpoczną się eliminacje drużynowej rywalizacji mężczyzn w pistolecie szybkostrzelnym. Do walki o medale przystąpi sześć zespołów w tym Biało-Czerwoni reprezentowani przez Damiana Klimka, Patryka Sakowskiego i Oskara Miliwka.