Kraków 2023 - Kajakarstwo górskie: Klaudia Zwolińska wicemistrzynią Europy!

• Data publikacji: 01.07.2023, 13:50

Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal w K1 w kajakarstwie górskim na Igrzyskach Europejskich w Kolnej, czyli jednocześnie na mistrzostwach Europy. Natalia Pacierpnik zajęła czwarte miejsce.

Najważniejszymi wydarzeniami sobotniej rywalizacji na torze w Kolnej były finały w K1. Awans do decydującej rywalizacji u kobiet wywalczyły Natalia Pacierpnik i Klaudia Zwolińska, które w półfinale zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W finałowym przejeździe lepiej popłynęła Zwolińska. Pomimo czterech setnych karnych uzyskała wynik 101,06 i zajęła drugie miejsce ze stratą 1,97 do Ricardy Funk. Gdyby nie dotknięcie palika, to zostałaby mistrzynią Europy. Funk słabiej wystartowała w półfinale, bo awansowała dopiero z ostatnim czasem. Czwarte miejsce zajęła Natalia Pacierpnik. Do trzeciej Terezy Fiserowej zabrakło jej ponad trzech sekund straty, a słabiej popłynęła w końcówce.

Finał K1 kobiet:

1. Ricarda Funk (Niemcy) 99,09
2. Klaudia Zwolińska 101,06
3. Tereza Fiserowa (Czechy) 102,34
4. Natalia Pacierpnik 106,08
5. Ewa Tercelj (Słowenia) 106,82

W finale mężczyzn zabrakło reprezentantów Polski. Trzech naszych kajakarzy w półfinale uplasowało się w drugiej połowie drugiej dziesiątki. Mateusz Polaczyk zajął 16. miejsce, Dariusz Popiela był 17., a Michał Pasiut 19. W przeciwieństwie do zmagań kobiet, najlepszy zawodnik w półfinale triumfował także w finale. Jiri Prskawec pojechał ze sekund karnych i wygrał z czasem 88,21. Czech wyprzedził Szwajcara Martina Dougouda i Brytyjczyka Josepha Clarke'a.