Kraków 2023 - dzień 12. [ZAPIS LIVE]
Danilo Borges/Brasil2016.gov.br, CC BY 3.0 BR , via Wikimedia Commons

Kraków 2023 - dzień 12. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Jan Wagner
  • Data publikacji: 01.07.2023, 22:59

Wszystko co dobre szybko się kończy i niestety nie inaczej jest z Igrzyskami Europejskimi w Krakowie. Po niemal dwóch tygodniach sportowych emocji, podczas których biało-czerwoni wywalczyli aż 47 medali, przyszedł czas na ostatni dzień zawodów. W jego trakcie nasza uwaga skupi się przede wszystkim na kajakarstwie górskim i strzelectwie.

 

Program dnia

 

Starty Polaków

Relacja na żywo

Rozstrzygnięcia na wrocławskiej strzelnicy zakończyły rywalizację podczas Igrzysk Europejskich 2023. Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji z tych zawodów i zapraszamy do obserwowania naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, aby zawsze być najlepiej poinformowanym.

Strzelectwo: Natomiast w drużynowej rywalizacji mężczyzn w trapie zwyciężyli reprezentanci Chorwacji. Anton Glasnović, Francesco Ravalico oraz Giovanni Cernogoraz pokonali w decydującym starciu Słowaków 7:3.

Strzelectwo: Finały drużynowej rywalizacji w trapie zakończyły strzeleckie zmagania rozgrywane w ramach Igrzysk Europejskich 2023. Najlepszą kobiecą drużyną okazały się Włoszki (Jessica Rossi, Giulia Grassia i Silvana Stanco), które w finale nie dały szans reprezentantkom Turcji, triumfując 6:0.

Boks - W Nowym Targu zakończyła się rywalizacja bokserska. W sobotę i niedzielę odbyły się walki finałowe - niestety bez Polaków. Elżbieta Wójcik i Mateusz Bereźnicki przegrali swoje pojedynki półfinałowe, których stawką były kwalifikacje olimpijskie oraz wywalczyli brązowe medale. Ich pogromcy - Irlandka Aoife O'Rourke (kat. 75 kg) oraz Włoch Aziz Abbes Mouhiidine (kat. 92 kg) zdobyli złote medale. Duże wrażenie zrobili także m.in. Ukrainiec Oleksandr Kyżniak (kat. 80 kg) i Brytyjczyk Delicious Justi Orie (+92 kg).

Kickboxing - III Igrzyska Europejskie kończymy złotym medalem! Robert Krasoń pewnie wygrywa finałowy pojedynek w kat. -86 kg w formule full contact (3:0 z Hiszpanem Mohammedem Hamdim Hajjim) i zdobywa dla Polski 50. medal, 13. złoty.

Badminton - Zakończyły się ostatnie finały badmintonowe. Carolina Marin nie dała najmniejszych szans Kirsty Gilmour i sięgnęła po siódmy tytuł mistrzyni Europy. W jej ślady poszedł genialny Viktor Axeslen, który stracił seta, ale ostatecznie pokonał młodego Francuza Christo Popova. Po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanęli Robin Tabeling i Selena Piek. Holendrzy od kilku lat zaliczani są do czołówki europejskiej, pokazują się też na salonach światowych, ale zawsze ktoś im na drodze do złotych medali stawał. Dziś udało się wygrać z wielkim finale z Delphine Delrue i Thomem Gicquelem.

Kajakarstwo górskie - Triumf Ukrainki Wiktorii Us. Drugie miejsce dla Niemki Ricardy Funk, a trzecie dla Włoszki Stefanie Horn. Martina Hegman przypłynęła trzecia, ale ominęła jedną bramkę. Tak kończy się rywalizacja w Kolnej, gdzie polscy kajakarze górscy zdobyli trzy srebrne medale.

Kajakarstwo górskie - Dublet Czechów w finale. Ondrej Tunka przed Witem Prindisem. Trzeci Austriak Felix Oschmautz, a czwarty Boris Neveu. Ostatnim wyścigiem będzie finał pań.

Kajakarstwo górskie - Do finału kobiet awansowały: Wiktoria Us, Stefanie Horn, Ricarda Funk i Martina Wegman.

Kajakarstwo górskie - Dwóch Czech - Vit Prindis i Ondrej Tunka awansowali do wielkiego finału. Mateusz Polaczyk przypłynął na metę jako ostatni, ale będzie trzeci, bo Francuz Renia ominął bramkę. Szkoda, że nasz reprezentant został zablokowany na bramce podjazdowej i sporo stracił.

Kajakarstwo górskie - Boris Neveu i Felix Oschmautz na dwóch pierwszych miejscach na mecie i są już w finale. A teraz trzymamy kciuki za Mateusza Polaczyka!

Kajakarstwo górskie - Okazuje się, że w crossie trzeba dłużej poczekać na wyniki. Jednak Mateusz Polaczyk jest w półfinale. A to dlatego, że jeden z zawodników z jego wyścigu - Szwajcar Marx popełnił błąd i Polak przesunął się na drugie z trzeciego miejsca. Zaraz popłynie w półfinale.

Kajakarstwo górskie - Takie są uroki walki wręcz na trasie. Klaudia Zwolińska nie jeden raz była zablokowana. Najbardziej na bramce podjazdowej, gdzie przepychała się z Czeszką Wojtową. Trzecie miejsce Polki i brak awansu. Ten dla Słowaczki Mintalowej oraz Ukrainki Us. Klaudia Zwolińska zdobyła dwa srebrne medale na Igrzyskach Europejskich, więc wielkie brawa!

Kajakarstwo górskie - Za chwilę także ćwierćfinały kobiet. Klaudia Zwolińska na pewno jest uskrzydlona zdobyciem dwóch srebrnych medali i niech to poniesie ją na trasie podczas drugiego wyścigu 1/4 finału.

Kajakarstwo górskie - Mateusz Polaczyk został nieco po starcie. Gonił, ale nie dogonił dwóch rywali. Finiszował na trzecim miejscu za Francuzem Renią i Szwajcarem Marxem. Polski kajakarz odpadł z rywalizacji.

Kajakarstwo górskie - Czas na ostatnią część kajakowej rywalizacji na igrzyskach. Przed nami cross, czyli nowa konkurencja olimpijska. Na początek ćwierćfinały, a w trzecim Mateusz Polaczyk.

Strzelectwo: Eliminacje w drużynowym trapie kobiet zakończone. Najlepsze okazały się Włoszki, które w finale zmierzą się z reprezentantkami Turcji. O brązowy medal powalczą Finki i Niemki.

Medal teqballistów, zdobyty tuż po srebrze Klaudii Zwolińskiej, przy doliczeniu nie wliczającego się jeszcze do klasyfikacji, ale już pewnego medalu Roberta Krasonia w kickboxingu, sprawia, że Polacy dobili do granicy 50 medali

Teqball - Mamy brąz w deblu mężczyzn! Marek Pokwap i Adrian Duszak wygrywają ostatniego seta 12:10 i zdobywają czwarty już teqballowy medal tych igrzysk.

Kajakarstwo górskie - Elena Lilik najlepsza tak jak w półfinale. Dotknęła palika na ostatniej bramce i ostatecznie wygrała 0,62 sekundy z Klaudią Zwolińską. POLKA Z DRUGIM SREBRNYM MEDALEM NA TYCH IGRZYSKACH - WCZORAJ KAJAKI, DZIŚ KANADYJKI! BRAWO! A jeszcze po południu Zwolińska wystartuje w crossie.

Kajakarstwo górskie - Co za historia! Zwolińska na kilka sekund straciła pierwsze miejsce, a reprezentantka Andory Vilarrubla cieszyła się z prowadzenia. Jednak okazało się, że minęła ostatnią bramkę. 50 sekund i ostatnie miejsce.

Kajakarstwo górskie - Włoszka Micozzi z dużą stratą, a więc Klaudia Zwolińska ma już pewny medal! A może będzie jeszcze złoty. Co zrobią Monica Doria Vilarrubla i Elena Lilik. Życzymy im jak najlepiej, ale dzisiaj mogłyby przegrać z Polką.

Kajakarstwo górskie - Teraz widzimy, jak znakomicie poradziła sobie z tą morderczą trasą Klaudia Zwolińska. Błędy kolejnych rywalek. Trzy panie na górze i jeśli chociaż jedna popłynie wolniej niż 110,29, to będzie medal dla Polki.

Teqball - Debel Pokwap/Duszak wysoko wygrał pierwszego seta meczu o brąz, ale przegrał drugiego. Czekamy na decydującą odsłonę.

Kajakarstwo górskie - Kolejne trzy zawodniczki pokonały trasę, a na prowadzeniu nadal Klaudia Zwolińska. Robi się ciekawie.

Strzelectwo: Po dwóch pierwszych seriach eliminacyjnych drużynowego trapu polski tercet Tomasz Pasierbski/Piotr Kowalczyk/Daniel Mrozek plasuje się na siódmym miejscu. Do strefy medalowej awansują cztery najlepsze zespoły.

Kajakarstwo górskie - Jest dobry przejazd Klaudii Zwolińskiej! Bez sekund karnych i Polka prowadzi. Oby jak najdłużej. Czekamy na odpowiedź rywalek.

Kajakarstwo górskie - Czas na finał C1 kobiet. Już jako druga wystartuje Klaudia Zwolińska, która wczoraj w K1 zdobyła srebrny medal.

Kajakarstwo górskie - Już nikt nie zdołał przebić czasu Ryana Westleya. Brytyjczyk dość niespodziewanie ze złotym medalem. Na podium również Hiszpan Miguel Trave i Czech Wacław Chaloupka. Kacper Sztuba na 10. miejscu.

Kajakarstwo górskie - Po analizie sędziowie stwierdzili, że Kacper Sztuba ominął jedną bramkę i jest na ostatnim miejscu. Prowadzi Brytyjczyk Ryan Westley, a czterech zawodników do końca.

Teqball - W przełożonym z wczoraj półfinale, polski debel Pokwap/Duszak przegrywa z Węgrami 1:2. I niemal od razu musi rozpocząć pojedynek o brąz, gdzie czekają wypoczęci Rumuni, w składzie których mamy aktualnego mistrza świata i IE w singlu, Apora Gyoergydeaka.

Kajakarstwo górskie - Kilka błędów Kacpra Sztuby. Głównie na 12. bramce do której musiał wracać. W tym momencie Polak na miejscu drugim z małą szansą na czołową lokatę.

Kajakarstwo górskie - Swoje przejazdy wykonali już Niemcy - Timo Trummer i Franz Anton. A teraz start Kacpra Sztuby! Do boju!

Kajakarstwo górskie - Już za pięć minut w finale kanadyjkarzy zobaczymy Kacpra Sztubę. Reprezentant Polski wystartuje jako trzeci w stawce dziesięciu zawodników.

Kajakarstwo górskie - Klaudia Zwolińska ostatecznie dziewiąta w półfinale. Najlepszy czas uzyskała Niemka Elena Lilik, minimalnie gorzej popłynęła Monica Dora Vilarrubla z Andory, trzeci czas należy do Włoszki Eleny Micozzi. Klaudia Stach z 16. wynikiem kończy start w Krakowie. Finał zaplanowano na 12.10, wcześniej finał kanadyjkarzy o 11:40

Kajakarstwo górskie - Jest Polka w finale, to już pewne! Brawo.

Kajakarstwo górskie - Zwolińska wciąż na pierwszym miejscu jeszcze bez kwalifikacji do finału. Cztery zawodniczki jeszcze przed nami...

Kajakarstwo górskie - Klaudia Zwolińska z łącznym wynikiem 114.64 jest aktualnie 5. Jest duża szans na finał. Aleksandra Stach spadła już niestety poza czołową dziesiątkę.

Kajakarstwo górskie - 11 zawodniczek już na mecie, a Stach jest 3. Jako 23. popłynie Klaudia Zwolińska

Kajakarstwo górskie - No i czas na półfinał C1 kobiet. Aleksandra Stach ju z popłynęła, jej wynik to 117.11. Jest na razie druga.

Kajakarstwo górskie - Kacper Sztuba z czasem 99,68 na 8. miejscu w półfinale i Polak popłynie w finale. Wygrał Benjamin Savsek (95,52) przed Adamem Burgessem (95,89) i Vaclavem Chaloupką (96,94). 19. Michał Wiercioch, 28. Grzegorz Hedwig.

Kajakarstwo górskie - JEST AWANS! Kacper Sztuba w najlepszej 10-tce Europy!

Kajakarstwo górskie - Dobry przejazd Kacpra Sztuby! Polak jeszcze nie ma kwalifikacji, ale jest 5. z czasem 99,68, czyli będzie pierwszym oczekującym. Można powiedzieć, że finał jest blisko.

Kajakarstwo górskie - 103,90 - to pierwotny czas Michała Wierciocha, który raczej nie da miejsca w finale. Nie zmieni się też on po analizie sędziów i Polak po przejeździe 12 kajakarzy jest 6. Prowadzi Timo Trummer, który jako jedyny złamał barierę 100 sekund - 99,75.

Kajakarstwo górskie - 103,68 to był pierwotny czas Grzegorza Hedwiga, ale sędziowie wzięli się za sprawdzanie jednej z bramek. Niestety, dodali Polakowi 50 sekund i czas 151,68 na pewno nie da Polakowi miejsca w finale.

Kajakarstwo górskie - Startujemy z ostatnimi emocjami na Płaszowiance. W pierwszej części dnia o medalach rozstrzygną kanadyjki i kanadyjkarze w jedynkach. Na początek półfinały mężczyzn, gdzie mamy trzech Polaków: Grzegorza Hedwiga, Michała Wierciocha i Kacpra Sztubę.

Strzelectwo: Polska ma swoich reprezentantów w rywalizacji panów. O medale powalczy tercet Tomasz Pasierbski/Piotr Kowalczyk/Daniel Mrozek.

Strzelectwo: Zmagania strzeleckie na Igrzyskach Europejskich zakończy rywalizacja w drużynowym trapie. Na starcie eliminacji stanęło sześć kobiecych i osiem męskich zespołów.

Zapraszamy na relację live tradycyjnie od godziny 9!